امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۸:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126753
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از دشتی، هادی اخلاقی ظهر امروز در حاشیه بازدید معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری بوشهر از ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از دشتی، هادی اخلاقی ظهر امروز در حاشیه بازدید معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری بوشهر از بخش شنبه و طسوج گفت: بخش شنبه و طسوج دارای ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بسیاری در زمینه گردشگری است که باید با برنامه‌ریزی دقیق این پتانسیل‌های گردشگری مطرح شود.

بخشدار شنبه و طسوج افزود: بخش شنبه و طسوج دارای آثار تاریخی زیادی از جمله تپه‌ها، دیدبانی، آسیاب‌های آبی، ذخیره‌گاه درخت آکاسیکاآلپیدا، قنات‌های فعال و گنبد نمکی دشتی است.

وی ادامه داد: یکی از آثار طبیعی که ثبت شده، گنبد نمکی دشتی است که در ضلع جنوب شرقی بخش شنبه و طسوج واقع شده است.

اخلاقی تصریح کرد: یکی از برنامه‌های ما در کوتاه مدت معرفی آثار تاریخی و طبیعی و ثبت این آثار در فهرست آثار ملی و یکی دیگر از برنامه‌های ما در سال جاری برگزاری همایش اکوتوریسم روستایی به صورت کشوری در روستای باغان در اسفند ماه سال جاری است.

وی اضافه کرد: علاوه بر این برگزاری مسابقه استانی عکس، چاپ کتاب میراث فرهنگی بخش شنبه و طسوج و جشنواره بازی‌های بومی و محلی را زمستان امسال در دستور کار داریم.

معاون گردشگری میراث فرهنگی و گردشگری بوشهری نیز گفت: دشتی سرزمین ناشناخته‌ای با آثار بسیار زیبا بوده و یکی از اهداف ما معرفی این جاذبه‌هاست.

ناصر امیرزاده افزود: باید رسانه‌ها و انجمن‌های مدنی نیز در جهت معرفی جاذبه‌های گردشگری دیارشان فعالیت کنند.
انتهای پیام/66001/ب20

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها