امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۱:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126755
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس سیاوش شهریور، در جلسه کمیسیون ارتقای امنیت اجتماعی استان تهران با اشاره به اهداف این کمیسیون اظهارداشت: هدف کمیسیون ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس سیاوش شهریور، در جلسه کمیسیون ارتقای امنیت اجتماعی استان تهران با اشاره به اهداف این کمیسیون اظهارداشت: هدف کمیسیون کاهش آسیب‌های اجتماعی و پالایش آلودگی‌های اجتماعی در محله‌های جرم خیز و آسیب پذیر استان و بخصوص شهر تهران است.

وی افزود: کاهش آسیب های اجتماعی مستلزم این است که به شناخت و پایش از معضلات مبتلا به  برسیم و خوشبختانه این شناخت نسبی با رصد دستگاه ها ترتیب اثر داده شده است .

شهریور عنوان داشت: حدود 80 تا 100 درصد رشد نهادهای اجتماعی در استان تهران در یکسال اخیر اتفاق افتاده است و امیدواریم با حضور نهادهای مدنی و بسیج نسبت به ارتقای سرمایه اجتماعی با کمک سازمان های مردم نهاد اقدامات جدی صورت داده شود .

وی خاطرنشان کرد: کار ارتقای احساس امنیت اجتماعی نیازمند توجه همه دستگاه های مولد این حوزه است و باید با تعیین شاخص ها برای این مهم گام برداشت. باید همه گروه ها و پایگاه های اجتماعی احساس کنند که در مقابل هجمه ها وعوامل نافی امنیت مصون هستند.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری تهران تصریح کرد : نیروی های امنیتی و انتظامی به سهم خود در این حوزه فعال هستند. دولت تدبیر و امید نیز از زنان به عنوان قشر آسیب پذیر جامعه به شکل منسجمی حمایت های لازم را به عمل می آورد. در نهایت به جرات می توان گفت که جزو 10 کشور امن جهان هستیم.

وی تصریح کرد: فرمانداری محترم باید از طریق مساجد نهادهای مدنی را فعال کند ،‌کارآفرینی زنان سرپرست خانوار باید از طریق اداره صنعت و معدن استان پیگیری و اجرایی شود،‌ علاوه بر این اداره اموزش و پرورش نیز باید نسبت به ارتقا جایگاه آموزش در مناطق آسیب پذیر گام جدی بردارد. معضلات امنیتی این مناطق می تواند با استمداد از وزارت محترم اطلاعات شناسایی و مرتفع شود و در حوزه هایی که نیاز به توجه بیشتر بود، می توانیم مشکلات را در شورای تامین استان به شور بگذاریم تا در این باره نیز تصمیم گیری شود.
انتهای پیام/ 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها