امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۸:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126758
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 37
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدحسین کفراشی مدیرکل شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش در یکصد و سی‌ و ششمین ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدحسین کفراشی مدیرکل شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش در یکصد و سی‌ و ششمین جلسه شورای مشاوران وزرا در امور ایثارگران که امروز در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد در سخنانی اظهار داشت: در خصوص قانون جامع ایثارگری، آموزش و پرورش 130 هزار ایثارگر دارد و باید برای اجرای قانون شرایطی فراهم کنیم؛ قانون جامع ایثارگری که تصویب شد مشکلش مصوب شدن آیین‌نامه‌های آن است.

وی افزود: بسیاری از ایثارگران در شرف بازنشستگی هستند و سال گذشته 32 هزار جانباز داشتیم که امسال به 28 هزار نفر به دلیل بازنشستگی کاهش یافت.

مدیر کل شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش با اشاره به سنوات ارفاقی افزود: قانون مشخص کرده است تا 8 سال سنوات ارفاقی در نظر گرفته شود و سازمان بازنشستگی نیز مطالبه کرده برای 8 سال باید 240 میلیون تومان آموزش و پرورش پرداخت کند یعنی به ازای هر سال 30 میلیون تومان می‌شود؛ در حالی که این رقم زیاد است و وقتی 3 هزار نفر درخواست دارند مشکل زیادی به دنبال داریم و توان پرداخت آن را نداریم.

به گزارش فارس، وی به بحث تغییر ساعت کار همسران شهدا اشاره کرد و گفت: 2 هزار و 370 همسر شهید در آموزش و پرورش داریم که باید ساعت کار آنها مشخص شود.

کفراشی اضافه کرد: در بخش درمان جانبازان نیز باید مشخص شود که آیا دفترچه صادر شود یا بیمه تکمیلی، که باید بنیاد شهید امور ایثارگران این مسائل را مشخص کند.

وی به مدارس شاهد اشاره کرد و افزود: مدارس شاهد و ایثارگران و طرح پراکنده را برای خدمت به خانواده شهدا در دستور کار داریم و در چند سال گذشته تعداد مدارس از لحاظ کمی افزایش یافت اما باعث افت کیفی این مدارس شده است.

مدیرکل شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد:‌ امیدواریم این مدارس را از لحاظ کیفی ارتقا دهیم و بنیاد شهید امور ایثارگران 400 میلیارد تومان برای دانشجویان تحت پوشش خود هزینه می‌کند که اگر بنیاد شهید 10 درصد از این میزان را در آموزش و پرورش هزینه کند، می‌توانیم توان علمی دانش‌آموزان را ارتقا دهیم و کلاس‌های مشاوره‌ای و تقویتی و حرفه و مهارتی را برای آنها برگزار کنیم تا آنها کارآفرین باشند.

وی خاطرنشان کرد: در مجموع 382 هزار دانش‌آموز در مدارس شاهد، 32 هزار دانش‌آموز در طرح پراکنده و 50 هزار دانش‌آموز خانواده بسیجی در مدارس ایثارگران تحصیل می‌کنند و آموزش و پرورش در مجموع 470 هزار نفر از خانواده ایثارگران را پوشش می‌دهد و سالانه 100 میلیارد تومان هزینه در این خصوص دارد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها