امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۰:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126759
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 331
به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، برابر اخبار و اطلاعات رسیده به کلانتری 130 نازی آباد مبنی بر اقدامات مجرمانه احدی از ...

به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، برابر اخبار و اطلاعات رسیده به کلانتری 130 نازی آباد مبنی بر اقدامات مجرمانه احدی از افراد سابقه‌دار منطقه نازی آباد در خصوص اقدام به شرارت و زورگیری، موضوع در دستور کار تیم تجسس کلانتری قرار گرفته و فردی بنام محسن . ن ( 20 ساله ) در ساعت 23:00 مورخه 6 آبان امسال در خیابان ناصری دستگیر شد.

پرونده در پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ:

با اعتراف صریح متهم به دهها فقره سرقت به شیوه زورگیری، پرونده مقدماتی با موضوع سرقت‌های به عنف تشکیل و به دستور شعبه دوم بازپرسی دادسرای ناحیه 34 تهران، پرونده به همراه متهم در اختیار پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

شناسایی سایر اعضای گروه:


 

با آغاز تحقیقات، محسن صراحتاً به دهها فقره زورگیری در مناطق مختلف تهران به ویژه در محدوده میدان آزادی، مناطق نازی آباد، یاغچی آباد، صالح آباد، جوادیه، اتوبان تندگویان و  اتوبان نواب اعتراف و عنوان داشت که سرقت‌های خود را به همراه چهار تن دیگر از دوستان و بچه محل‌هایش بنام های مرتضی .ط ، علی . الف ، علی . ی و محمدرضا . م انجام داده است.

با شناسایی اعضای گروه و برابر تحقیقات به عمل آمده مشخص شد که این متهمان به اتهام ارتکاب جرایم مختلف شرارت، قدرت نمایی، استفاده از سلاح سرد و ضرب و جرح که در یک فقره منجر به کما رفتن یکی از اهالی منطقه نازی آباد شده، تحت تعقیب پایگاه هفتم و نهم پلیس امنیت قرار داشته و با آگاهی از این موضوع در حال حاضر به محل های سکونت خود تردد نداشته و بلامکان هستند. 

دستگیری اعضای گروه:

با اعترافات محسن مبنی بر اینکه اعضای گروه یکدیگر را در اماکن عمومی منطقه نازی آباد نظیر قهوه خانه، پارک ها و ... ملاقات می نمایند، هماهنگی های لازم با کلانتری 130 نازی آباد انجام و دستگیری متهمان در دستور کار مشترک پایگاه هفتم آگاهی و تیم تجسس ویژه کلانتری 130 قرار گرفت.

در اولین مرحله از دستگیری اعضای گروه، مرتضی . ط در مورخه 11 آبان امسال توسط تیم تجسس ویژه کلانتری دستگیر و در اختیار پایگاه هفتم پلیس آگاهی قرار گرفت؛ او نیز همانند محسن صراحتاً به دهها فقره زورگیری و استفاده از قمه و سلاح سرد در سرقت ها اعتراف و عنوان داشت که به همراه سایر اعضای گروه و به صورت یک یا دو موتوره با موتورسیکلت های طرح هوندا 125 - در رنگ های مختلف – اقدام به زورگیری، تهدید با سلاح سرد، ضرب و جرح و قدرت نمایی کرده است.

در ادامه، کارآگاهان پایگاه هفتم پلیس آگاهی اطلاع پیدا کردند که یکی دیگر از اعضای گروه به نام علی . ی به اتهام زورگیری توسط پایگاه سوم آگاهی دستگیر شده است که هماهنگی های لازم انجام و این متهم جهت ادامه تحقیقات در اختیار آنها قرار گرفت.

اقدامات جهت دستگیری دو عضو دیگر گروه ادامه داشت تا نهایتاً علی . الف معروف به علی سرهنگ و محمدرضا نیز در منطقه نازی آباد داخل یک دستگاه پراید سفید رنگ دستگیر و در اختیار پایگاه هفتم پلیس آگاهی قرار گرفتند. 

تشکیل گروه زورگیری موسوم به King:

با دستگیری کامل تمامی اعضای گروه، کارآگاهان در بازرسی بدنی متهمان متوجه شدند که تمامی آنها اقدام به خالکوبی کلمه King بر روی دستان خود و دیگر قسمت های بدن خود کرده اند که در تحقیقات مشخص شد که این 5 نفر پس از تشکیل گروه زورگیری و انتخاب کلمه King برای گروه تصمیم گرفته اند تا آنرا بر روی دستان خود خالکوبی نموده تا همیشه با یکدیگر اقدام به ارتکاب جرایم مختلف از جمله زورگیری ، قدرت نمایی با سلاح سرد و .... نمایند و به اصطلاح خود همیشه با یکدیگر بمانند؛ در خصوص شهرت سرکرده گروه به علی سرهنگ نیز مشخص شد که این شخص برای نشان دادن سرکردگی خود اقدام به خالکوبی درجه سرهنگی بر روی شانه های هر دو دست خود کرده است. 

سرهنگ کارآگاه داوود فرد رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ در ادامه اعلام این خبر گفت: در ادامه تحقیقات و بررسی سرقت های مشابه مشخص شد که متهمان در مناطق مختلف شهر تهران اقدام به زورگیری از شهروندان کرده اند؛ یکی از مالباختگان پس از شناسایی در پایگاه هفتم آگاهی حاضر و پس از مواجه حضوری با متهمان عنوان کرد که آنها در ساعت 13:00 مورخه 31/06/1393 با دو دستگاه موتورسیکلت اقدام به زورگیری کیف پول و گوشی تلفن همراه در محدوده میدان آزادی کرده اند. 

سرهنگ کارآگاه داوود فرد با اشاره به دستور انتشار بدون پوشش تصاویر متهمان گفت: با توجه به سوابق متعدد متهمان در ارتکاب جرایم مختلف از جمله شرارت، نزاع و درگیری، قدرت نمایی، استفاده از سلاح سرد و ... و اعتراف به دهها فقره زورگیری در مناطق مختلف شهر تهران و شناسایی تعدادی از شکات و مالباختگان به منظور شناسایی دیگر جرایم ارتکابی به ویژه سایر شکات و مالباختگان، دستور انتشار بدون پوشش تصاویر متهمان از سوی مقام محترم قضایی صادر شده است؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصاویر متهمان شدند دعوت می شود تا جهت طرح و پیگیری شکایات خود به پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در میدان پانزدهم خرداد – جنب کلانتری بازار مراجعه کنند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها