امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۱۳:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126760
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، این نوع مالاریا ابتدا توسط نوعی میمون موسوم به ماکاکو به انسان منتقل شده ولی در حال حاضر انتقال از ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، این نوع مالاریا ابتدا توسط نوعی میمون موسوم به ماکاکو به انسان منتقل شده ولی در حال حاضر انتقال از انسان به انسان بدون نیاز به میزبان واسط (میمون) توسط پشه ناقل، امکانپذیر است. این بیماری دارای پیش آگهی وخیمی بوده و در حال حاضر در کشور مالزی به میزان قابل توجهی دیده می شود. به طوریکه در سال 2013 حدود 68 درصد افراد بستری شده به علت مالاریا در یک بیمارستان تخصصی در مالزی مبتلا به این نوع مالاریا بوده اند.

از سوی دیگر مرگ و میر این نوع مالاریا چند برابر سایر آن است. به طوریکه این بیماری نیز مانند ابولا و ایدز در دسته بیماریهای خطرناکی که از حیوان به انسان منتقل شده، قرار می گیرد. این بیماری مانند سایر انواع مالاریا از طریق خون قابل انتقال بوده و میزان مرگ و میر ناشی از گزش این پشه با انتقال بیماری 3 بار بیشتر از سالهای قبل شده است.

در کشور مالزی برای پیشگیری از این بیماری استفاده از پشه بند و اسپری های مخصوص به منظور کشتن پشه ها توصیه شده است.

معاونت فنی و فناوریهای نوین سازمان انتقال خون ایران تا زمان دریافت پاسخ استعلام از مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت تا اطلاع ثانوی افرادی را که در یکسال اخیر به مالزی سفر داشته اند، به طور موقت و طبق دستورالعمل های مربوط به مالاریا از اهدای خون معاف می کند.

این احتیاط صرفاً جهت تضمین سلامت خون برای بیماران مصرف کننده فرآورده های خونی است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها