امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۲:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126763
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار محسن انصاری قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران امروز در یکصد و سی‌ و ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار محسن انصاری قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران امروز در یکصد و سی‌ و ششمین جلسه شورای مشاوران وزرا در امور ایثارگران که در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد در سخنانی با گرامیداشت شهدای سوسنگرد اظهار داشت: با توجه به تعداد شهدا و ایثارگران موجود در آموزش و پرورش، در عمل هم می‌بینیم که آموزش و پرورش با 5 هزار شهید معلم، 10 هزار جانباز و 130 هزار ایثارگر در مجموع دارای 150 هزار ایثارگر است.

وی افزود: ذهن و فکر هر دانش‌آموز اگر خوب شکل گیرد و روحیه ایثارگری پیدا کند می‌تواند در مقاطع دانشگاهی و سپس در جامعه به عنوان ترویج دهنده راه شهدا و ایثارگران مؤثر واقع شود.

قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به قانون جامع ایثارگران یادآور شد: مواردی هست که نیاز به آیین‌نامه دارد و در خصوص آیین‌نامه‌ها نیز چندین ماه پیش 21 آیین‌نامه را با کمک دستگاه‌ها مؤظف به تهیه آن شدیم و به کمیسیون اجتماعی دولت فرستادیم.

وی اضافه کرد: کمیسیون دولت و نمایندگان دستگاه‌ها در بنیاد شهید و امور ایثارگران برای بررسی آیین‌نامه‌ها جلساتی گذاشتند تا آنها تصویب شود و برخی که نیاز به آیین‌نامه ندارد اجرایی شده و تقریباً تمام آیین‌نامه مربوط به بهداشت و درمان در حال اجرا شدن است و می‌توانیم ادعا کنیم 60 تا 65 درصد مواد این قانون اجرایی شده است.

سردار انصاری با بیان اینکه اجرای همه قانون جامع ایثارگران بر عهده بنیاد شهید و امور ایثارگران نیست، گفت: یعنی اینکه اجرا برعهده تمام دستگاه‌هاست و تبصره ماده 21 این قانون می‌گوید ایثارگرانی که بازنشسته می‌شوند می‌توانند یکی از فرزندان خود را در صورت داشتن سهمیه در اداره خود استخدام کنند.

وی تصریح کرد: از مهرماه بسیجیان و رزمندگانی که فاقد دستگاه‌ هستند احکام آنها را مثل کادر نیروهای مسلح صادر می‌کنیم و تا اسفندماه این کار صورت می‌گیرد تا پایه حقوقی سال 94 آنها باشد.

قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص درمان نیز گفت: از اول شهریورماه 93 بیمه درمان همه ایثارگران به بنیاد شهید برگشت و با بیمه قرارداد بستیم و در حال حاضر دستگاه‌هایی که اعلام کرده‌‌اند را زیر پوشش می‌بریم یعنی 254 دستگاه توسط معاونت نظارت راهبردی به بنیاد شهید و امور ایثارگران معرفی شده و تحت پوشش قرار می‌گیرند و ایثارگران استانی می‌توانند به بنیاد شهید استان‌ها مراجعه کنند.

وی در خصوص تقلیل ساعت کار همسران شهدا نیز یادآور شد: نیاز به آیین‌نامه دارد که در حال نوشته شدن است و در خصوص جایگاه ایثارگران در برنامه ششم توسعه نیز معتقد هستیم باید نسبت به برنامه پنجم توسعه این جایگاه ارتقا یافته و بر روی مسائل فرهنگی و ترویجی تأکید شده و جایگاه بالاتری داشته باشیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها