امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۸:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126764
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 57
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گردشگران چینی همواره در صدر گردشگران مالزی قرار داشته و این کشور در سال 2013 میزبان یک میلیون و 400 ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گردشگران چینی همواره در صدر گردشگران مالزی قرار داشته و این کشور در سال 2013 میزبان یک میلیون و 400 هزار گردشگر چینی بود و پیش بینی می شد امسال نیز حدود 2 میلیون گردشگر از پرجمعیت‌ترین کشور راهی مالزی شوند.

بررسی ها نشان می دهد حادثه سقوط هواپیمای خط هوایی مالزی که بیشتر قربانیانش گردشگران چینی بودند، چینی ها را نسبت به سفر به مالزی بدبین کرده تا آنجا که صاحبان برخی هتلهای مالزی از کاهش 50 درصدی گردشگران چینی خبر می دهند.

در این شرایط دولت مالزی قصد دارد در ماه‌های آتی اقدام به پخش دو فیلم مستند درباره جاذبه‌های گردشگری این کشور از شبکه تلویزیونی ملی چین کرده و شرایطی را فراهم کند که از سال آتی میلادی در تمامی بنادر و فرودگاههای مالزی برای گردشگران چینی ویزای گردشگری سه ماهه صادر شود.

مالزی همواره یکی از موفق ترین کشورهای جهان در جذب گردشگر بوده و در سالهای اخیر نیز گردشگران کشورهای عربی حوزه خلیج فارس که به صرف مبالغ هنگفت مشهور هستند به سفر به این کشور علاقه مند شده و روند رو به رشد گردشگران اروپایی نیز همچنان ادامه دارد.

دولت مالزی در قالب برنامه‌ای که اجرای آن از سال 2010 آغاز شد قصد دارد تعداد گردشگران این کشور را به رقم 50 میلیون گردشگر در سال 2020 برساند، این در حالیست که دولت مالزی سال 2014 را نیز «سال بازدید از مالزی» نامگذاری کرده و پیش بینی می شود این کشور در سال 2014 میزبان حدود 28 میلیون گردشگر باشد.

در حال حاضر مالزی یکی از پنج مقصد برتر گردشگری آسیا بوده و از نظر رده‌بندی جهانی در جذب گردشگر نیز در رتبه‌ شانزدهم جهان قرار دارد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها