امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۲۲:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126770
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 43
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سازمان جهانی جهانگردی در آخرین گزارش خود از شرایط صنعت گردشگری جهانی از میزبانی آفریقا از بیش از 65 ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سازمان جهانی جهانگردی در آخرین گزارش خود از شرایط صنعت گردشگری جهانی از میزبانی آفریقا از بیش از 65 میلیون گردشگر در سال گذشته میلادی خبر داد.

براساس این گزارش آفریقا در سال 2013 میزبان 65 میلیون و 100 هزار گردشگر بوده که بیشتر آنها از کشورهای آفریقایی بوده و از رشد پنج درصدی نسبت به سال 2012 حکایت دارد، این در حالیست که آفریقا در سال 1990 تنها میزبان هفت میلیون گردشگر بود.

البته در سال جاری میلادی بیماری مرگبار ابولا صنعت گردشگری قاره سیاه را تا سر حد نابودی پیش برده و بیشتر کشورهای غرب آفریقا بویژه گینه ، لیبریا و سیرالئون و آفریقای جنوبی و کنیا در جنوب این قاره بیشترین صدمات را از این شیوع ابولا دیده اند که در این میان صدماتی که این بیماری مرگبار به صنعت گردشگری دو کشور کنیا و آفریقای جنوبی وارد کرده است بسیار شدید بوده است.

کنیا و آفریقای جنوبی و مصر در طی دهه های اخیر سه مقصد گردشگری قاره سیاه بوده و در حال حاضر با شیوع ابولا تعداد گردشگران کنیا و آفریقای جنوبی در برخی مناطق بویژه در مناطق طبیعت گردی کاهش چشمگیری یافته و ضریب اشغال هتلها نیز در مناطق مختلف این دو کشور 20 تا 70 درصد کاهش یافته است.

کنیا و آفریقای جنوبی طی دهه های اخیر از مقاصد اصلی طبیعت‌گردی آفریقا محسوب بوده و هرساله میزبان میلیونها طبیعت‌گرد هستند که برای دیدن برای دیدن جنگل‌های بکر و دست‌نخورده و گونه‌های مختلف حیوانی مانند فیل‌ها، شیرها و زرافه‌ها به کنیا و آفریقای جنوبی سفر می‌کنند.

براساس همین گزارش قاره سیاه در سال گذشته میلادی میزبان حدود 195 میلیون گردشگر داخلی نیز بوده است. در این شرایط کشورهای آفریقایی برای جذب 400 میلیون گردشگر داخلی و خارجی در سال 2020 هدفگذاری کرده اند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها