امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۲:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126778
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان روز دوشنبه(امروز) بر لزوم ابقای انگلیس در اتحادیه اروپا ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان روز دوشنبه(امروز) بر لزوم ابقای انگلیس در اتحادیه اروپا تاکید و اضافه کرد اتحادیه اروپا برای اروپاییان دروازه حیاتی ورود به بقیه دنیا است.

خبرگزاری فرانسه در این‌باره نوشت، مرکل در اظهارات اخیر خود تصریح کرد هر آن‌چه بتواند انجام خواهد داد تا انگلیس در اتحادیه اروپا باقی بماند.

صدر اعظم آلمان که بعد از نشست گروه 20 در سیدنی استرالیا صحبت می‌کرد، ادامه داد هر تصمیمی که انگلیسی‌ها برای ابقا در اتحادیه اروپا بگیرند، مربوط به خودشان است اما از آن‌جایی که درهای انگلیس برای دیگر کشورهای جهان باز است، ماندنش در اتحادیه اروپا برای ما اهمیت دارد.

«دیوید کامرون» نخست وزیر انگلیس پیش از این از برگزاری همه‌پرسی جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا خبر داده بود و روز جمعه «دیوید هاموند» وزیر امور خارجه انگلیس به اتحادیه اروپا هشدار داد در صورت عدم موافقت با این همه‌پرسی، انگلیس آمادگی جدایی از اتحادیه اروپا را دارد.

دولت محافظه‌کار انگلیس از سوی احزاب رقیب که مخالف ابقای این کشور در اتحادیه ‌اروپا هستند، تحت فشار است؛ تا جایی که حزب استقلال انگلیس (یوکیپ) که خواستار جدایی انگلیس از اتحادیه‌ اروپاست، با افزایش خواسته‌ عموم مردم برای جدایی از این اتحادیه و کسب محبوبیت میان مردم انگلیس، توانست در ماه‌های اخیر اولین کرسی خود در پارلمان این کشور را کسب کند.

چند هفته گذشته نیز اتحادیه اروپا به دلیل رشد اقتصادی انگلیس از این کشور درخواست سهم مالی بیشتر به مبلغ 1.7 میلیارد پوند بیشتر از سهم پیشین، کرده بود که با مخالفت مقامات انگلیس مواجه شد. 

از سوی پیش از این دیگر مقامات انگلیس خواستار تحدید پذیرش مهاجران اروپایی به این کشور شدند؛ دیوید کامرون پیش از این تهدید کرده‌ بود اگر اتحادیه‌ اروپا درخواست انگلیس برای محدودیت پذیرش مهاجران اروپایی را نپذیرد، انگلیس این اتحادیه را ترک خواهد کرد.

«آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان پیشتر با مخالفت این طرح صریحا تاکید کرد که یکی از اصول ابقای اعضا در اتحادیه ‌اروپا، آمد و شد آسان شهروندان اروپایی میان کشورهای این اتحادیه است و این امر قابل مذاکره نیست. همزمان، رهبران کشورهای شمال اروپا نیز نسبت به این درخواست کامرون ابراز نگرانی کرده‌بودند.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها