امروز : جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 17
۲۳:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126779
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دوشنبه، نیروهای امنیتی افغانستان 3 نفر از شهروندان تاجیک را به جرم انجام ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دوشنبه، نیروهای امنیتی افغانستان 3 نفر از شهروندان تاجیک را به جرم انجام عملیات‌های تروریستی در این کشور دستگیر کردند.

به گزارش خبرگزاری کانیوز ، یکی از مقامات وزارت کشور افغانستان اعلام کرد: این افراد که با لباس مبدل زنانه در این منطقه فعالیت می‌کردند، جزو گروه تروریستی «القاعده» می‌باشند.

به گفته این مقام افغان، این افراد که جزو شبه نظامیان طالبان هستند، در منطقه «قندوز» افغانستان در شمال این کشور و در همسایگی مناطق مرزی تاجیکستان دستگیر و در همان منطقه زندانی شده‌اند.

وی افزود: این افراد آموزش‌های تروریستی را در منطقه «وزیرستان» پاکستان گذرانده‌ و در این منطقه به قاچاق مواد مخدر مشغول بوده‌اند.

این مقام افغان معتقد است اکثرا این افراد که تاجیک و یا ازبک هستند در وزیرستان پاکستان آموزش می‌بینند و پس از دوره آموزشی، از آنان برای عملیات‌های تروریستی و حمله به مراکز دولتی افغانستان و دیگر کشورهای منطقه استفاده می‌شود.

به گفته این سایت، «حامد کرزی» رئیس جمهور سابق افغانستان گفته بود: «واشنگتن» در افغانستان سیاست دوگانه ای را اعمال کرده با وجود حضور 13 ساله آمریکایی‌ها در این کشور نه تنها تروریست از بین نرفته بلکه افراط‌گرایی و بی‌ثباتی در این کشور افزایش یافته است.

به گفته کرزی، مشکل اصلی افراط‌گرایی  در منطقه، پاکستان و مدارس آموزش تروریست‌ها در این کشور است که باید ریشه‌کن گردد.

انتهای پیام/.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها