امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۵:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126796
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال به نقل از منابع دیپلماتیک نوشت: « آمریکا و اروپا ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال به نقل از منابع دیپلماتیک نوشت: « آمریکا و اروپا انعطاف درباره بخشی از تحریم‌های شورای امنیت را به طرف ایرانی پیشنهاد کرده‌اند».

این منابع دیپلماتیک همچنین گفتند: «در برخی موضوعات، شکاف‌ها به نظر افزایش یافته است. ایران فشار بر غرب برای دادن ضمانت درباره اقدام فوری برای تعلیق یا برداشتن تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل را خواستار شده است.

امروز روزنامه لس آنجلس تایمز نیز در گزارشی نوشته بود؛ ایران در آخرین درخواست خود از آمریکا و 1+5 در مذاکرات هسته‌ای خواستار تسهیل سریع تحریمهای سازمان ملل شده است

لس‌آنجلس‌تایمز با استناد به اظهارات «عباس عراقچی» گفت که بنا به گفته وی به خبرنگاران بعد از گفت‌وگوهای هفته گذشته عمان گفت، برای تهران، تسهیل تحریم‌ها در حال حاضر «مسئله کلیدی» است.

روزنامه وال استریت ژورنال با اشاره به مذاکرات پیش روی هسته‌ای می‌نویسد: «یک هفته مانده تا ضرب‌الاجل، درباره توافق تاریخی هسته‌ای بین ایران و شش قدرت جهانی همچنان عدم قطعیت زیادی وجود دارد و دیپلمات‌ها می‌گویند موضوعات حساس همچنان حل نشده باقی مانده است.

این روزنامه پرتیراژ وابسته به جمهوری‌خواهان در ادامه می‌نویسد: «آینده تاسیسات هسته‌ای ایران از جمله رآکتور پلوتونیوم اراک دیگر به عنوان مانعی در قبال توافق دیده نمی‌شود. همچنین این موضوع درباره نوع رژیم بازرسی که تهران باید در توافق آتی داشته باشد، صدق می‌کند.
وال استریت ژورنال با استناد به منابع دیپلماتیک اینگونه ادامه می‌دهد: «همچنان شکاف‌های بزرگی وجود دارد. ایران هنوز به آمریکا و اروپا سیگنال واضحی نداده که آماده پذیرش کاهش شدید ظرفیت غنی‌سازی خود در آینده است. مدت توافق و میزان تحقیقی که ایران می‌تواند انجام دهد، از دیگر موضوعات مورد اختلاف است.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها