امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۹:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12681
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۴۱
تعداد بازدید: 164
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسن روحانی کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری که عصر امروز ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسن روحانی کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری که عصر امروز (شنبه) در جمع هوادارانش در سالن افراسیابی مجتمع ورزشی شهید شیرودی حضور یافته بود، سخنان خود را با این جمله که امروز احساس شور و جوانی می‌کنم، آغاز کرد و اظهار داشت: من از همان روزهای آغازین زمستان 8 سال قبل وضع نابهنجار کشور، فقر و گرانی را پیش‌بینی می‌کردم و ناامیدی نسل جوان و سرنوشت‌ساز امروزمان را می‌دیدم.

وی خطاب به جوانان اضافه کرد: برای ما روشن بود که از بین بردن وحدت و انسجام به معنای از هم پاشیدن قدرت ملی خواهد بود و از هم گسیختن چارچوب‌های اقتصادی، اجتماعی، تصمیمات فردی و خودشیفتگی، منزوی کردن سرمایه‌های ملی و توهین و افترا به بزرگان کشور تبعاتی چون شرایط امروز را به همراه خواهد داشت.

این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تأکید براینکه من می‌دانستم قدم گذاشتن در این راه چقدر مشکل و سخت است، خاطرنشان کرد: من برای ورود به این عرصه با بزرگانی چون آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و سیدمحمد خاتمی مشورت کرده‌ام و در این راه قدم گذاشته‌ام اما امیدم به شما جوانان است.

روحانی ادامه داد: عده‌ای نمی‌خواهند وضع 8 سال گذشته تغییر پیدا کند و باز هم می‌خواهند میسر و راه گذشته را ادامه دهند و  فقر داخلی و تهدید خارجی را افتخار می‌‌پندارند.

وی با تأکید براینکه عزت و غرور ملی ایرانیان را باز خواهم گرداند، اضافه کرد: من مجدداً قدرت ملی را به این کشور به کمک شما جوانان باز خواهم گرداند و به افراطی‌گری و خودسری‌ها پایان خواهم داد چرا که ما خواهان اجرای قانون هستیم.

روحانی با تأکید براینکه ما همه به دنبال تغییر و تدبیر و امید هستیم، خاطرنشان کرد: برنامه من نجات اقتصاد کشور است و اقتصاد ما امروز نیاز به نجات دارد بنابراین من به کمک شما غیورمردان به دنبال بازگشت ثبات و آرامش به اقتصاد کشور هستم که با برنامه و امید امکان‌پذیر است.

وی ادامه داد: کشاورزان ما با مشکلات فراوان روبرو بودند و ما به جای حل مشکلات آنان به دیگران پرداختیم و در حالیکه کارگران کارخانه ما در بیکاری به سر می‌بردند برای کارگران چینی کار ایجاد کردیم.

این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه عده‌ای به دولت اصلاحات و سازندگی ایراد گرفتند و تهمت زدند تصریح کرد: به جای اینکه از دولت سازندگی و اصلاحات که کشور را از جنگ دور کردند تشکر کنند به آنان وقیحانه تهمت زدند؛ من نمی‌خواهم در زمینه بسیاری از پرونده‌ها امروز سخن بگویم اما اگر این ملت بار مسئولیت را بر دوش من گذاشت آنگاه برخی از موارد را برای مردم توضیح خواهم داد.

روحانی اظهار امیدواری کرد: با کمک مردم وحدت و انسجام ملی و اجماع مسئولان در کشور علیرغم همه مشکلاتی که وجود دارد تحریم‌ها را در هم خواهیم شکست.

وی با تاکید بر اینکه امروز راهی جز اعتدال نداریم اظهار داشت: افراط، تفریط و خودسری همواره مشکل آفرین بوده است و ما زیر خیمه وحدت و اتحاد و قانون اساسی وحدت بزرگ ملی را تشکیل خواهیم داد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بازگرداندن کرامت به دانشگاه و دانشجو را از برنامه‌های خود در آینده عنوان کرد و با بیان اینکه به زنان نیز منزلت خواهد بخشید اظهار داشت: دختران جامعه ما خود حافظ عفاف و حجاب هستند و همه مسئولان کشور باید بدانند که فرمانروای کشور ملت است.

روحانی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: چرا باید زندانی سیاسی داشته باشیم ما باید کاری کنیم که همه زندانیان آزاد شوند بنابراین اگر اعتدال بر کشور حاکم شود و افراطی‌گری را بتوانیم به انزوا ببریم نیازی نیست در کشوری که عدل و اعتدال حاکم است کسی در زندان باقی بماند.

وی ادامه داد: من به کمک سایر قوا و در کنار ایجاد اجماع سایر مسئولان بسیاری از مشکلات را حل و فصل می‌کنم و به کمک پلیس زحمت‌کش کشور در سراسر خیابان‌ها امنیت واقعی حاکم می‌کنم به گونه‌ای که دختران ما احساس امنیت کنند؛ من نخواهم گذاشت مأموری بی نام و نشان از کسی سؤال کند.

این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از هواداران خود خواست که قول دهند که هر کدام 10 رأی را بسازند.

روحانی خطاب به هواداران خود گفت: اگر می‌خواهید دروغ و تزویر از کشور رخت ببندد، مسئولی آمار غیر دقیق ندهد، عزت و شکوه به همه ایرانیان برگردد و ریال ایرانی ارزش همیشگی خود را بدست آورد به پای صندوق‌های رای بشتابید.

وی با بیان اینکه عده‌ای می‌خواهند 24 خرداد صندوق بدون رقابت را در اختیار داشته باشند اظهار داشت: همه به پای صندوق‌های آرا برویم تا اعتدال جای افراط را بگیرد و عقل و تدبیر جای خود را به خود سری دهد.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام به سابقه خود در 8 سال دفاع مقدس اشاره و تصریح کرد: من از آن‌هایی نیستم که بخواهم از آبروی رزمندگان و ایثارگران برای انتخابات استفاده کنم بنده 8 سال در دفاع مقدس بودم و دست ایثارگران را نیز می‌بوسم اما در انتخابات نمی‌خواهم از نام شهدا و جبهه سوء استفاده کنم چرا که آن روز میدان جنگ و جهاد وظیفه و افتخار بود و امروز هم حضور در حماسه سیاسی برای همه ما فخر و افتخار است.

روحانی با تأکید بر اینکه من اگر اشتباهی کنم با صراحت در برابر ملت عذرخواهی خواهم کرد گفت: من راه نجات کشور را اجرای قانون اساسی می‌دانم و فصل سوم این قانون که حقوق ملت در آن آمده را تدوین و به صورت لایحه به مجلس خواهم فرستاد و به صورت قانون تقدیم ملت می‌کنیم چراکه در حقوق شهروندی زن و مرد یکسان و همه اقوام با هم برابر هستند.

وی اضافه کرد: همه دست در دست هم خواهیم گذاشت و اجازه نخواهیم داد که راه 8 سال پیش ادامه یابد و بنده از همه قوت دولت‌های گذشته نیز استفاده می‌کنم اما به این نکته باید توجه داشت که ما آمده‌ایم دولت تدبیر و امید را بسازیم بنابراین کسی احساس ناامیدی نکند و نگوید هر که را خواسته‌اند از قبل تعیین شده است چرا که رئیس جمهور آینده با رای شما تعیین خواهد شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها