امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۷:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126819
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۴۶
تعداد بازدید: 14
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بجنورد حجت الاسلام والمسلمین سیدرضا تقوی امشب در نخستین نشست شورای همگرایی اصولگرایان استان خراسان ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بجنورد حجت الاسلام والمسلمین سیدرضا تقوی امشب در نخستین نشست شورای همگرایی اصولگرایان استان خراسان شمالی، اظهار کرد: بعد از گفتمان اصلاحات، گفتمان اصولگرایی و عدالت شکل گرفت و توجه به مناطق غیربرخوردار به منظور عدالت در دستور کار دولت نهم و دهم قرار گرفت.

وی با طرح این سئوال که اصولگرایی چگونه و در چه شرایطی به وجود آمد؟ افزود: اگر برگردیم به آرشیو اخبار و اظهارنظرهایی که در مطبوعات در این زمینه انجام شده است، درمی‌یابیم که جامعه تشنه اصولگرایی بودند و بعد از دولت اصلاحات جریان عظیمی به وجود آمد و همه آراها به سمت نامزد اصولگرایان رفت و بعد از آن گفتمان عدالت پا به صحنه گذاشت و اقدامات زیادی در عرصه عمرانی و توسعه مناطق انجام داد.

رئیس شورای عالی همگرایی اصولگرایان با اشاره به روی کار آمدن دولت اعتدال، خاطرنشان کرد: هنوز زود است تا درباره این گفتمان و عملکرد آن اظهارنظر کنیم و اکنون در فضای گفتمان اعتدال و تدبیر قرار داریم و باید عملکرد دولت را در ماه‌های آینده بیشتر شاهد باشیم.

تقوی عنوان کرد: بعد از انتخابات یازدهم ریاست جمهوری دولت عوض شد و نیروهای جدیدی روی کار آمدند و بسیاری از نیروها از مسئولیت‌ها کنار گذاشته شدند و یا بعضاً پست‌های حاشیه‌ای به برخی از مدیران سابق سپرده شد.

وی بیان کرد: این کار تا جایی پیش رفت که مقام معظم رهبری در ماه رمضان امسال در جمع کارگزاران درباره عدم کنار گذاشته شدن نیروهای انقلابی رهنمودهایی را به دولت داشته و بر ضرورت استفاده از این نیروهای متعهد و مدیر تأکید کردند.

رئیس شورای عالی همگرایی اصولگرایان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نتایج انتخابات یازدهم ریاست جمهوری به واسطه کنار نرفتن کاندیداها به نفع کاندیدای واحد اصولگرایان، عنوان داشت: نتیجه عدم وحدت در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم و ادای تکلیف کردن‌ها و منیت‌ها موجب شد تا نیروهای اصولگرا پس زده شده و نیروهای جدیدی مدیریت‌ها را بر دست بگیرند.

تقوی عنوان داشت: متأسفانه در آن مقطع کاندیداهای اصولگرا با توجیه ادای دین و تکلیف به نفع کاندیدای اصولگرایان کنار نرفته و اکنون نتیجه این منیت‌ها را شاهدیم.

وی با اشاره به پذیرش مسئولیت ریاست شورای عالی همگرایی اصولگرایان از سال گذشته، توضیح داد: اکنون نشست‌های مختلفی توسط این شورا برگزار شده است که محور برگزاری جلسات که به صورت مستمر ادامه دارد، همگرایی اصولگرایان است.

رئیس شورای عالی همگرایی اصولگرایان با تأکید بر اینکه همگرایی میان اصولگرایان بسیار مناسب بوده و  نشست‌ها نیز همچنان ادامه دارد، تشریح کرد: هدف ما از همگرایی گروه‌های و سلایق اصولگرا همین وحدت زیر چتر ولایت است.

به گفته تقوی، تاکنون نشست‌های استانی شورای عالی همگرایی اصولگرایان در 15 استان از جمله یزد، آذربایجان شرقی، بوشهر، شیراز و کرمان به صورت پرشوری برگزار شده که این جلسات مثبت و روحیه‌بخش بوده است.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور ادامه داد: در همین راستا قصد داریم در سراسر کشور اصولگراها را جمع کرده و پیوند همگرایی را تقویت کنیم.

تقوی با یادآوری اینکه هدف ما این است که همه سلیقه‌های اصولگرایی را تجمیع و فکر آنها کنار یکدیگر جمع شود، تصریح کرد: اصولگرایی مفاهیم ارزشی بالایی داشته و به معنای اداره کشور بر محور ولایت است، از این رو باید از اصولگرایی با تمام توان حمایت کنیم.

وی، محوریت نشست‌ها و جلسات این شورای را برای پایه وفاق و همگرایی عنوان کرد و گفت: به طور قطع افراد با تفکرات اصولگرایی باید به جامعه نشاط بدهند و ما فقط همگرایی را دنبال می‌کنیم.

رئیس شورای عالی همگرایی اصولگرایان در پایان همگرایی را موجب ناامیدی افراد مخالف با اصولگرایی عنوان کرد و یادآور شد: همواره باید در مسیر همگرایی و همچنین تقویت وحدت گروه‌های اصولگرا تلاش شود.
انتهای پیام/63002/ذ40/ژ1001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها