امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۹:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126821
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۴۶
تعداد بازدید: 19
سکینه عمرانی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به اینکه براساس قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران نمایندگان مجلس نمی‌توانند از ...

سکینه عمرانی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به اینکه براساس قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران نمایندگان مجلس نمی‌توانند از سازمان‌هایی مانند سازمان حفاظت محیط زیست سؤال کنند و تنها از طریق تذکر و تحقیق و تفحص می‌توانند وارد شوند، اظهار کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی تنها حق سؤال از وزرا را دارند.

وی با تاکید بر اینکه حدود چند ماه پیش مجموعه‌ای از سؤالات نمایندگان از سازمان حفاظت محیط زیست در قالب تذکر جمع‌آوری شده بود و به هیئت رئیسه مجلس ارائه شده بود و سپس به سازمان حفاظت محیط زیست ارجاع شد، اضافه کرد: به دنبال این موضوع سازمان حفاظت محیط زیست در یک نامه 54 صفحه‌ای به این تذکرات پاسخ داده است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در صورتی که پاسخ‌های سازمان حفاظت محیط زیست به تذکرات نمایندگان مجلس قانع‌کننده نباشد این موضوع در کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه در صورتی که نیاز به تحقیق و تفحص از محیط زیست وجود داشته باشد، گروه تحقیق و تفحص از محیط زیست باید توسط کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی تشکیل شود، ادامه داد: در صورت نیاز به این موضوع کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس بررسی‌های لازم را در این زمینه انجام می‌دهد.

عمرانی تاکید کرد: در صورتی که تحقیق و تفحص از محیط زیست صورت بگیرد و این سازمان در انجام وظایف قانونی خود کوتاهی کرده باشد، گزارش نهایی آن در مجلس قرائت می‌شود و سپس این گزارش به هیئت رئیسه مجلس ارسال می‌شود تا هیئت رئیسه مورد را از مراجع قضایی پیگیری کند.

انتهای پیام/63004/گ20

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها