امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۱:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126823
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۴۶
تعداد بازدید: 16
فیاض محمدباقری دبیر سیاسی دفتر تحکیم وحدت در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; اظهار داشت: آمریکایی‌ها تا وقتی ...

فیاض محمدباقری دبیر سیاسی دفتر تحکیم وحدت در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; اظهار داشت: آمریکایی‌ها تا وقتی ماهیتمان عوض نشده باشد، به ما اعتماد نخواهند کرد بنابراین اعتماد سازی برای اینها معادل با تغییر ماهیت است.

وی افزود: آنها زمانی به ما اعتماد خواهند کرد که دست از حمایت جنبش‌های آزادیخواه چون حزب الله برداریم، سپاه و علی‌الخصوص سپاه قدس را منحل کنیم، حقوق بشر را از دید آنها ببینیم و به همجنس بازان و قاتلین و مجرمان آزادی کامل بدهیم در نهایت رژیم صهیونیستی را به رسمیت بشناسیم. با این اوصاف اگر به بهانه اعتماد سازی بیشتر بخواهند تحریم ها را به جای لغو، تعلیق کنند این مساله قابل قبول ملت ایران نخواهد بود.

این فعال دانشجوی با بیان اینکه ساخت سلاح هسته‌ای شرعا حرام است، گفت: اگر چه مردم ما با اتحادشان کارکردی موثرتر از بمب هسته ای دارند و نیازی به رسیدن به آستانه هسته ای و وسایل ضدبشری و کودک کش نداریم.

باقری تصریح کرد: لغو همه تحریم‌ها آن هم به طور همزمان خواسته ملت است. اگر لغو تحریم‌های کنگره در اختیار دولت امریکا نباشد مذاکره با فردی بی اختیار فایده‌ای نخواهد داشت. در این صورت با کنگره باید مذاکره کنیم نه کاخ سفید. ضمنا فرض کنیم دو سال را به عنوان برنامه زمانی لغو تحریمها پیشنهاد کنند در این صورت اگر دوسال بعد در آمریکا جمهوریخواهان بر کرسی ریاست جمهوری و کنگره تکیه زنند آیا دست ما به جایی خواهد رسید؟

وی خطاب به تیم مذاکره کننده هسته‌ایمان گفت: 190هزار سو یعنی تعیین مقدار دقیق تعداد و ظرفیت سانتریفیوژها. این عدد را حتما در متن توافق وارد کنید. تا حرف و حدیثی نباشد. بازطراحی راکتور اراک از ساخت یک نیروگاه دیگر در جایی دیگر پرهزینه تر خواهد بود. زیر بار این حرف نیز نروید. همین که زیر بار بازرسی‌های سرزده و تعهدات پروتکل الحاقی رفته‌‌ایم کفایت می‌کند زیاده خواهی آمریکایی‌ها را با اقتدار در بیان و لحن متوقف کنید.

این فعال دانشجویی اظهار داشت:‌ این مذاکرات در کمترین حالت و کمترین نفعشان ظرفیت فکری ملت ایران را بالاتر خواهند برد این ملت هرگز لحن ذلیلانه را به  تاسی از سیدالشهدا (ع) قبول نخواهند کرد. وی تاکید کرد: اگر شما با توجه به  لزوم حفظ عزت ملت ایران توافق بد را قبول نکنید نزد ملت محبوب‌تر می‌شوید. اگر شما با این پیش فرض که ‌«هیچ توافقی بدتر از عدم توافق نیست» وارد کارزار دیپلماتیک شوید قافیه را خواهید باخت. عدم توافق قطعا بهتر از یک توافق بد است.

محمدباقری با بیان اینکه آمریکا به ما نیاز دارد و دست ملتمسانه به سویمان دراز کرده است، گفت:  آمریکایی‌ها با اقدامات اخیر خود به دنبال بازسازی چهره لگدمال شده و کعصفٍ ماکول خود هستند. ولی باز هم ژست ابرقدرتی می‌گیرند و از گزینه های روی میز سخن می گویند. هویج تعارف می‌کنند و سپس چماق نثارمان می‌کنند. در چنین شرایطی حفظ بزرگواری و عزت ملت ایران واجب عقلی است.

دبیر سیاسی دفتر تحکیم وحدت در پایان اظهار داشت: آمریکایی‌ها در نگارش متن مذاکرات تعهدات خود را در قالب جملات کلی گویانه بیان می کنند و بعد از ابهامات موجود در متن استفاده کرده و دست ما را خالی می گذارند. در حالی که تعهدات ما را خیلی دقیق و بدون ابهام در متن می آورند. جملات قرار داد و مواد آن را به طور دقیق و دور از ابهام تغییر دهید تا سبب نشود که تعهدات ذلت آور بر ملت ما تحمیل کنند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار