امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۲:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126829
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۴۶
تعداد بازدید: 14
حجت‌الاسلام کلانتری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;

حجت‌الاسلام کلانتری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران با 1+5 گفت: طرف مقابل ما در مذاکرات هسته‌ای، کشورها و دولت‌هایی هستند که حسن نیت ندارند و قابل اعتماد نیستند و به همین دلیل باید بسیار دقت کرد تا به آنها فرصت ندهیم به ما آسیب بزنند.

عضو شورای مرکزی کانون دانشگاهیان به اقدامات آمریکا و غرب در مقابل کشورهای مستقل اشاره کرد و  ادامه داد: تجربه تاریخی نشان می‌دهد این کشورها هیچ وقت در قبال کشورهای مستقل جهان با حسن نیت برخورد نکردند. منافع حداقلی خود و صهیونیست‌ها را همواره بر منافع همه کشورهای مستقل ترجیح می‌دهند و این را به وضوح اعلام می‌کنند.

وی افزود: باید در مذاکرات بسیار با دقت‌ عمل کنیم و همه مکانیزم‌های قانونی هم باید مراعات شود. جمهوری اسلامی از مذاکره پرهیز و ترسی ندارد چون منطقی که ما داریم بسیار قوی است.

حجت‌الاسلام کلانتری تصریح کرد: زیرساخت‌های فکری و اندیشه‌ای نظام جمهوری اسلامی ایران بسیار محکم و همه جانبه‌ است و این باعث می‌شود که ما از مذاکره هیچ ترسی نداشته باشیم.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران با بیان اینکه در مذاکرات می‌شود منطق بلند خود را به گوش همه دنیا رساند، خاطرنشان کرد: به هیچ وجه نباید حتی ذره‌ای از منافع ملی کوتاه آمد و تاریخ و ملت کسانی را که بخواهند در بحث منافع ملی کوتاهی کنند را نخواهند بخشید.

کلانتری با بیان اینکه در چارچوب قانون نمایندگان مجلس باید بر مذاکرات نظارت و از آن اطلاع داشته باشند، ادامه داد: منافاتی ندارد که مذاکرات انجام شود ولی باید این کار با همه دقت‌ و با در نظر گرفتن منافع مردم، نظام و انقلاب و چارچوب‌های قانونی باشد.

وی در خاتمه اظهار داشت: نظارت مجلس بر مسائل کلی کشور به ویژه قوه مجریه یک اصل است و طبق قانون باید توافقنامه‌ها و عهدنامه‌ها با تصویب مجلس باشد. ان‌شاءالله دولت با استفاده از نظرات نمایندگان دلسوز مجلس و با دقت کامل در این حوزه عمل کند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها