امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۴:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126851
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۴۶
تعداد بازدید: 104
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سید کمال‌الدین سجادی سخنگوی جبهه پیروان در نشست خبری که صبح امروز سه‌شنبه برگزار شد، ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سید کمال‌الدین سجادی سخنگوی جبهه پیروان در نشست خبری که صبح امروز سه‌شنبه برگزار شد، با اشاره به صحبت‌های مقام معظم رهبری درباره تلاش دشمن در جهت اسلام‌هراسی اظهار داشت: ساخت گروه‌های جعلی به نام اسلام و حکومت اسلامی همچون داعش به منظور زیر سؤال بردن اسلام ناب و خشن نشان دادن اسلام واقعی صورت می‌گیرد.

سجادی با بیان اینکه داعش محصول مشترک آمریکا، اسرائیل، ترکیه و عربستان سعودی است، افزود: وقتی آنها در این زمینه به نتیجه نرسیدند سعی می‌کنند که خود را ضد حرکت‌های تروریستی جلوه دهند.

سخنگوی جبهه پیروان در ادامه به فعالیت‌های تشکل متبوعش اشاره کرد و گفت: در حال حاضر جبهه پیروان با 17 حزب و تشکل سیاسی تشکیل جلسه می‌دهد و با گروه‌های مختلف اصولگرایی دیدار می‌کند.

وی از دیدار جبهه پیروان با رئیس جامعه مدرسین خبر داد و گفت در این دیدار که هفته گذشته در تهران انجام شد آیت‌الله یزدی بر لزوم همگرایی اصولگرایان و وحدت آن تأکید کرد زمانی گزارشی از فعالیت‌های جبهه و انتخاب رئیس جدید آقای باهنر به ایشان ارائه دادیم. 

سجادی افزود: آیت‌الله یزدی ابراز امیدواری کردند که اصولگرایان به وحدت بیشتری برسند و توفیق خدمت به مردم را هرچه بیشتر داشته باشند.

سخنگوی جبهه پیروان تأکید کرد: این ملاقات در راستای هماهنگی جبهه پیروان با جامعتین بود و از این رو ادامه خواهد داشت و ما در این جلسه بحثی درباره جبهه پایداری نداشتیم؛ ارتباط ما با جامعتین یک ارتباط ارگانیک و سنتی است.

وی آیت‌الله مهدوی‌کنی را نمونه یک فقیه و روحانی مبارز برشمرد و گفت ما در زمان حیاتشان بارها با ایشان دیدار داشتیم چرا که جامعتین را از گروه‌های مرجع برای متدینین می‌دانیم که تبعیت از آنها برای اصولگرایان ضروری است.

سجادی در ادامه ضمن تبریک انتصاب سرافراز به عنوان رئیس جدید صدا و سیما و آرزوی توفیق برای اجرای مفاد حکم مقام معظم رهبری به وی پیشنهاد کرد که صدا و سیما میز احزاب را به منظور تعمیق تحزب در کشور ایجاد کند.

این فعال اصولگرا در ادامه به دو طرح امر به معروف و نهی از منکر و موضوع قانون احزاب در مجلس اشاره کرد و اظهار داشت: قانون امر به معروف و نهی از منکر می‌تواند کشور را از لحاظ معنوی و اخلاقی و ترویج سبک زندگی اسلامی بیمه کند و از سوی دیگر امیدواریم قانون احزاب نقایص قانون قبلی را به منظور تعمیق تحزب رفع کند.

وی درباره موضع جبهه پیروان در خصوص حزب لاریجانی تصریح کرد: اگر چند حزب قوی در کشور داشته باشیم به نفع مردم‌سالاری دینی و اهداف سیاسی کشور است اما در این زمینه اطلاع ندارم چرا که این موضوع در جلسه شورای مرکزی جبهه پیروان مطرح نشد و ما هم از آقای لاریجانی نشنیدیم که تشکیل این حزب را اعلام کند اما اگر جنین موضوعی باشد در کمیته سیاسی بررسی می‌شود.

سجادی در ادامه ابراز امیدواری کرد که آقای ناطق‌نوری فعالیت سیاسی خود را بیشتر کند و او را از افراد اصلی و از سابقون انقلاب دانست.

سخنگوی جبهه پیروان درباره برنامه جبهه پیروان برای تشکیل باشگاه احزاب به جای خانه احزاب یادآور شد: ما در گردهمایی وزارت کشور نظرمان را درباره تشکیل باشگاه احزاب به جای خانه احزاب اعلام کردیم چرا که خانه احزاب قبلی کاملاً منتفی است و از لحاظ زمانی و کارکردی نمی‌تواند احیاء شود چرا که مسئول این خانه از احزاب غیرفعال است.

وی در عین حال تأکید کرد: باشگاه احزاب باید به منظور حل مشکلات صنفی احزاب فعال شود و عملکرد جناحی نداشته باشد.

سجادی درباره دعوت از هاشمی، روحانی و ناطق به جلسه جامعه روحانیت گفت: این آقایان عضو جامعه روحانیت هستند و از آنها به منظور حضور در جلسات دعوت شده است. در جامعه روحانیت فضا به گونه‌ای است که کسی برای دبیرکلی اظهار تمایل نمی‌کند.

سخنگوی جبهه پیروان درباره انتخابات و برنامه اصولگرایان در این زمینه اظهار داشت: با توجه به برگزاری انتخابات در اسفند سال 94، جبهه پیروان ورود به انتخابات را زودهنگام می‌داند و از لحاظ کار بیرونی و رسانه‌ای ورود نکردیم اما پیش‌نیازهای انتخابات در احزاب مفتوح است و اصولگرایان باید در این زمینه با همبستگی و انسجام به صورت فعال برخورد کنند.

وی ادامه داد: سطح انتخابات مجلس خبرگان علمایی است و باید در حوزه و جامعه مدرسین حل و فصل شود. از این رو از ظرفیت ما خارج است.

سجادی با اشاره به هدف‌گذاری اصلاح‌طلبان برای گرفتن مجلس دهم یادآور شدک اگر اصولگرایان همبستگی داشته باشند بعید است که موفق نشوند. چون اصلاح‌طلبان با شاخصه‌های موجود خود نمی‌توانند مجلس آینده را بگیرند. اما نباید ما نیز تصور خود برنده‌پنداری داشته باشیم و باید با واقع‌نگری به خواسته‌های مردم توجه کنیم.

سخنگوی جبهه پیروان در ادامه با بیان اینکه بین جبهه پایداری و حامیان احمدی‌نژاد کدام را ترجیح می‌دهید، اظهار داشت: آقای احمدی‌نژاد دو دوره رئیس‌جمهور بوده و دیگر مورد بحث ما نیست اما برادران جبهه پایداری محکمات نظام را قبول دارند و ما از نظر اشتراکات و هماهنگی با جامعتین مشکلی برای ائتلاف نداریم.

وی درباره موضع جبهه پیروان درباره وزیر پیشنهادی علوم گفت: مدیریت دانشگاه در تولید علم در کشور از موارد راهبردی مهمی است که نباید جناحی شود.

سجادی افزود:‌ فردی که نمایندگان در صلاحیت و مدیریت او تشکیک می‌کنند و مدیریت که با بسیج موضع دارد نباید انتخاب شود چرا که وزارت علوم نمی‌تواند سهمیه یک حزب و جناح باشد چرا که فضای 78 و 88 درس بزرگی به ما داد که وزارت علوم باید دست فردی معتدل و بدون گرایشان جناحی خاص باشد از این رو ما می‌بینیم بسیاری از نمایندگان نیز با دانش‌آشتیانی وزیر پیشنهادی علوم مخالفت کرده‌اند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها