امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۳:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126889
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۴۵
تعداد بازدید: 15
ابراهیم آقامحمدی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;

ابراهیم آقامحمدی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در پاسخ به سوالی در خصوص چشم‌انداز مذاکرات هسته‌ای گفت: اگر تحریم‌ها یکجا برداشته نشود مذاکرات معنا ندارد زیرا ایران مذاکرات را شروع کرد تا ظلمی به نام تحریم‌ها را لغو کند.

وی افزود: به نظر می‌رسد که آمریکا نمی‌خواهد که احقاق حقی برای ایران صورت گیرد و قطع به یقین با این شرایط امضای توافق نهایی محقق نخواهد شد.

نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امریکایی‌ها درخواست‌های زیاد، عجیب و غریبی از ایران و تیم مذاکره‌کننده دارند تصریح کرد: گویا آمریکایی‌ها نمی‌دانند با چه طرفی در مذاکرات هسته‌ای روبرو هستند زیرا ایران کشوری نیست که به سفارش و خواسته‌های ناحق آمریکا گردن بنهد که اگر اینطور بود انقلابی در این کشور رخ نمی‌داد و همان شاه و نوکرانش برای آمریکا بس بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهار داشت: انقلاب اسلامی به این خاطر صورت گرفت که به ظلم آمریکا در ایران پایان داده شود و عدالت بین ملت‌ها و دولت‌ها حکمفرما شود.

آقامحمدی با تاکید بر اینکه حرف‌های آمریکایی‌ها در خصوص برنامه‌های هسته‌ای ایران و در خلال مذاکرات اصلا قابل اعتنا نیست گفت: خود آمریکایی‌ها می‌دانند که راهی که در مورد ایران رفته‌اند اشتباه بوده است ولی هم‌اکنون نمی‌دانند چگونه این راه را باید بازگردند.

وی با تاکید بر اینکه توافق نهایی حتما باید برای تائید به مجلس شورای اسلامی بیاید افزود: هیچ کس نمی‌تواند مجلس و نمایندگان ملت را دور بزند چون این توافق بار نظارتی و حقوقی برای ایران دارد و طبق قانون اساسی باید مجلس این موضوع را تائید کند.

نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: برخی افراد به جای توافقنامه کلماتی که پایه و اساس حقوقی ندارد را مانند اقدام مشترک یا NON PAPER را جایگزین کردند تا خانه ملت را دور بزنند ولی نمایندگان هوشیار هستند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها