امروز : جمعه ۶ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 24
۱۷:۴۹
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126909
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۴۷
تعداد بازدید: 5
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله سیدمحمدعلی علوی‌گرگانی ظهر امروز در دیدار با طلاب مدرسه امام مجتبی (ع) با اشاره به اینکه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله سیدمحمدعلی علوی‌گرگانی ظهر امروز در دیدار با طلاب مدرسه امام مجتبی (ع) با اشاره به اینکه طلاب به دو دسته تقسیم می‌شوند، اظهار کرد: برخی از طلاب علمشان دارای علم و وقار نیست و علم این طلاب مانند برهنگی انسان‌ در مجامع عمومی است.

وی افزود: زمانی که انسانی لباس به تن می‌کند پوشش کامل و وقار خود را نشان می‌دهد در صورتی که اگر لباس بر تن نداشته باشد مورد تمسخر دیگران قرار خواهد گرفت و وقار و سنگینی نخواهد داشت از همین رو می‌توان گفت علم مانند بدن انسان است.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه طلاب باید به دنبال علم بروند، گفت: برخی از طلبه‌ها در مسیر علم و دانش بی‌حوصله هستند و با رفتارهای زننده خود، مردم را نسبت به حوزه روحانیت دلسرد می‌کنند.

آیت‌الله علوی‌گرگانی تصریح کرد: در برخی از مواقع شاهد این هستیم که طلابی که مورد تذکر قرار می‌گیرند به سرعت فرد تذکردهنده را مورد ناسزا قرار می‌دهند که این رفتارها در شأن جامعه روحانیت نیست.

وی با اشاره به اینکه مقام علم بسیار بالا است، گفت: علم وسیله زینت و آرایش ظاهری نیست که متاسفانه برخی از افراد به دلیل مطرح شدن در جامعه به دنبال تحصیل می‌روند و در مقابل برخی از افراد هستند که نسبت به علم و تحصیل دلسرد هستند.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: برخی از کسانی که ضدطلاب و مراجع هستند مطالبی خلاف واقع را بیان می‌کنند اما طلاب نباید نسبت به سخنان این گروه توجه کنند و نسبت به طلبه شدن دلسرد شوند زیرا این افراد تنها به دنبال دستیابی به اهداف شوم خود هستند.

آیت‌الله علوی‌گرگانی با اشاره به اینکه طلاب باید به دنبال کمال‌طلبی بروند، گفت: طلبگی و علم باید در مسیر وقار و بردباری باشد و کسانی که در مسیر علم و روحانیت گام برمی‌دارند باید ادامه‌دهنده مسیر ائمه اطهار (ع) باشند.

وی بیان کرد: طلاب در مجامع عمومی باید پوشش و رفتار مناسبی داشته باشند زیرا که مردم به رفتار طلاب توجه ویژه دارند.

انتهای پیام/78019/ک30/ض1002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار