امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۱۶:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126916
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۴۷
تعداد بازدید: 30
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی عصر امروز (سه‌شنبه) پارلمان و در ادامه بررسی ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی عصر امروز (سه‌شنبه) پارلمان و در ادامه بررسی جزئیات طرح احکام دائمی لوایح بودجه‌های سنواتی، ماده 6 این طرح را پس از بحث و بررسی به تصویب رساندند.

به موجب مصوبه مجلس، به شرکت‌های دولتی موضوع ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری اجازه داده شد واحدهای خدماتی و رفاهی و مجتمع‌های فرهنگی، هنری و مازاد ورزشی را از طریق برگزاری مزایده به اشخاص صاحب صلاحیت بخش‌های خصوصی، تعاونی، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها با اولویت بخش تعاونی در شرایط برابر و در اماکن ورزشی در شرایط مساوی با اولویت فدراسیون‌های ورزشی و رده‌های مقامومت بسیج و هیأت‌های ورزشی استانی و شهرستانی به صورت اجاره واگذار نماید.

طبق مصوبه مجلس، نظارت بر کاربری و استانداردهای بهره‌برداری و خدمات‌رسانی این مؤسسات و همچنین رعایت حقوق مصرف‌کننده به‌عنوان بخشی از قرارداد فیمابین بر عهده دستگاه اجرایی مربوط است. معادل وجوه حاصل از اجرای این ماده بر اساس ردیف‌های درآمد-هزینه‌ای که در قوانین بودجه سنواتی نسبت به ملی یا استانی پیش‌بینی می‌گردد، به دستگاه‌های اجرایی ذی‌‌‌‌ربط ملی یا استانی اختصاص می‌یابد تا در قالب مبادله موافقتنامه با معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور هزینه شود.

نمایندگان مجلس همچنین تصویب کردند آیین‌نامه اجرایی این ماده شامل نحوه واگذاری، تعیین و واریز وجوه اجاره‌بها به درآمدهای عمومی نزد خزانه‌داری کل‌کشور، نحوه تعیین صلاحیت شرکت‌ها و ارائه خدمات به مصرف‌کنندگان با ‌پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی و معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور به‌تصویب هیأت‌ وزیران می‌رسد.

در تبصره این ماده مقرر شد درآمد اماکن ورزشی اجاره داده شده صرفاً برای ورزش همان شهرستان هزینه می‌شود و انتقال و هزینه آن به شهرستان دیگر ممنوع است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها