امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۳:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126918
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۴۷
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ابراهیم کارخانه‌ای نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیته هسته‌ای خانه ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ابراهیم کارخانه‌ای نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیته هسته‌ای خانه ملت طی یادداشتی 5 انفجار راهبردی برای لغو کامل تحریم‌ها را ارائه کرد.
متن کامل این یادداشت به شرح ذیل است:

تحریم‌های ظالمانه‌ای که علیه ملت ایران وضع شده و انجام توافقنامه منوط به لغو کامل آنهاست به طور کلی به 4 دسته تقسیم می‌شود:

1- تحریم‌های دولت آمریکا که با مجوز رئیس‌جمهور اعمال می‌گردد، شامل 18 تحریم می‌باشد که تنها در سه مورد آن به عدم اشاعه سلاح‌های بیولوژیکی، شیمیایی و هسته‌ای نیز اشاره گردیده و 15 مورد آن صرفا به حقوق بشر، تروریسم و سایر موارد برمی‌گردد.

2- تحریم‌های کنگره آمریکا که شامل 10 تحریم است و علاوه بر عدم اشاعه سلاح‌های بیولوژیکی، شیمیایی و هسته‌ای؛ تحریم‌های حقوق بشر، تروریسم و سایر موارد را نیز شامل می‌شود.

3- تحریم‌های شورای امنیت که در فاصله سال‌های 2006 الی 2010 در چهار مورد علیه ملت ایران وضع شده و آخرین آن قطعنامه 1929 می‌باشد.

4- تحریم‌های اتحادیه اروپا که شامل انواع تحریم‌هاست.

بر این اساس موارد راهبردی ذیل پیشنهاد می‌گردد:

1- لغو کامل کلیه تحریم‌ها اعم از هسته‌ای و غیرهسته‌ای

2. لغو محدودیت دسترسی به اقلام با کاربرد‌های دوگانه غیرهسته‌ای

3- تضمین لازم و مستحکم برای الزام پایبندی اعضا که به انجام تعهداتی که پذیرفته‌اند

4- تضمین لازم و مستحکم برای عدم تمدید تحریم‌ها در قالب‌های دیگر از قبیل حقوق بشر، تاریخ و سایر موارد

5- لغو کامل کلیه تحریم‌ها (و نه تعلیق) به محض انجام توافق با قید اینکه در صورت عدم لغو تحریم‌ها توافقنامه فاقد اعتبار خواهد بود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها