امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۶:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126932
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۴۹
تعداد بازدید: 13
 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه گاردین روز سه شنبه ارائه طرح مکتوب از سوی آمریکا به ایران در مذاکرات مسقط را ...

 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه گاردین روز سه شنبه ارائه طرح مکتوب از سوی آمریکا به ایران در مذاکرات مسقط را تائید کرد.  

گاردین در این زمینه گزارش داد، «طی مذاکرات عمان در ماه جاری اختلافات درباره نکات اصلی پس از اینکه طرح مکتوبی از سوی 5+1 به ایران ارائه شد، تشدید شد.

براساس گزارش این روزنامه انگلیسی، 5+1 در طرح خود به ایران پیشنهاد داده که تحریم‌ها در یک دوره کوتاه مدت و به شکل محدود تخفیف می‌یابد مگر آنکه تهران بپذیرد حجم بیشتری از ظرفیت غنی سازی اورانیوم خود را کاهش دهد.

پیش از این هم منابع ایرانی اعلام کرده بودند که آمریکا در مذاکرات مسقط سندی 8 صفحه‌ای به ایران ارائه و در آن خواسته‌هایی مطرح کرده‌اند که «بازگشت برنامه هسته‌ای به نقطه صفر» به شمار می‌آید.

یک مقام ارشد آمریکایی روز گذشته در واکنش به این خبر، مدعی شده بود که هیچ طرحی روی کاغذ به ایران ارائه نشده، اما تائید کرده بود که واشنگتن در مذاکره عمان موضع خود را با جزئیات شرح داده است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها