امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۵:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126933
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۴۹
تعداد بازدید: 9
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، 36 میلیون نفر در اقصی نقاط جهان درگیر برده‌داری نوین هستند.   در این بین برخی مجبور

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، 36 میلیون نفر در اقصی نقاط جهان درگیر برده‌داری نوین هستند.

  در این بین برخی مجبور به انجام کار‌های سخت و برخی مجبور به ازدواج هستند . اخیرا یک سازمان فعال حقوق بشر بر اساس بررسی‌های انجام داده این نوع برده‌داری نوین را «جنایت مخفی» و «تجارت بزرگ» نام نهاد.

وبگاه شبکه خبری روسی «راشاتودی» امروز (سه‌شنبه) با انتشار این خبر نوشت: این نوع برده‌داری نوین در 58 کشور جدید در جریان است. سازمان بین‌المللی کار براساس برآورد خود اعلام کرده است که این اقدام‌های غیر قانونی برای مجریانش سالانه 150 میلیارد دلار عایدی در بر دارد.

بنابر این گزارش،  10 کشور جهان در راس فهرست برده‌داری نوین قرار دارند که عبارتند از : موریتانی، ازبکستان، هائیتی، قطر، هند، پاکستان، جمهوری دموکراتیک کنگو، سودان و‌ جمهوری آفریقای مرکزی .

این گزارش می‌افزاید، مشاغلی چون تهیه پودر ماهی در تایلند گرفته تا فعالیت در معادن الماس کنگو، بکارگیری کودکان در کشتزارهای پنبه .... از جمله مشاغل مرتبط با برده‌داری نوین محسوب می‌شوند.

از نکات قابل توجه در این گزارش، استفاده از زنان پناه‌جوی  نیجریه‌ای و اتیوپیایی است که در اعمال خلاف منافی عفت در ایتالیا در دستان برده داران نوین اسیر هستند.

در انتهای این گزارش آمده است:در ایتالیا طوری با این افراد برخورد می‌شود که زنان شاغل در این کار آنچنان دچار بدهی خواهند شد که  امید کمی را برای تصفیه حساب 65000 تا 67000 هزار دلاری خود با سوداگران مسائل جنسی دارند.
انتهای پیام/م
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها