امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۲:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126945
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۴۹
تعداد بازدید: 37
 به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در عشق‏‌آباد، «قربانقلی بردی‏‌محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان پس از ملاقات با «ماتئو رنزی» نخست ...

 به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در عشق‏‌آباد، «قربانقلی بردی‏‌محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان پس از ملاقات با «ماتئو رنزی» نخست وزیر ایتالیا که به منظور انجام سفر کاری به عشق‏‌آباد آمده‏‌ است، کنفرانس خبری مشترک برگزار کرد.

رئیس جمهور ترکمنستان تصریح کرد: یادداشت تفاهم همکاری دولت ترکمنستان و شرکت نفتی انی شامل اکتشاف و استخراج نفت و گاز در بلوک‌های 19 و 20 واقع در بخش ترکمنی دریای خزر می‏‌باشد.

بردی محمداف افزود: ذخایر نفت بلوک‌های مذکور واقع در بخش ترکمنی دریای خزر، 500 میلیون تن نفت و 600 میلیارد متر مکعب گاز برآورد شده‌ است که شرکت انی ایتالیا بر اساس قرارداد مشارکت در سود با دولت ترکمنستان ظرف 10 سال آینده در این حوزه فعالیت خواهد کرد.

نخست وزیر ایتالیا هم ضمن ارزیابی مثبت نتایج مذاکرات با رئیس جمهوری ترکمنستان، تاکید کرد: ایتالیا، ترکمنستان را به عنوان شریک استراتژیک خود تلقی می‏‌کند و قصد دارد روابط و همکاری‌های خود را در عرصه‏‌های مختلف به ویژه اقتصادی و انرژی بیش از پیش توسعه و گسترش دهد و 2 کشور در این زمینه از ظرفیت‌های مورد نیاز و اراده سیاسی راسخی برخوردار هستند.

 امضا 4 سند همکاری توسط مدیر عامل شرکت انی و مسوولان نهادهای مربوطه صنعت نفت و گاز ترکمنستان از مهمترین دستآورد سفر چند ساعته نخست وزیر ایتالیا به عشق‏‌آباد بود.
 

انتهای پیام/ز

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها