امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۵:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126953
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۴۹
تعداد بازدید: 18
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه روز سه‌شنبه پس از دیدار با «فرانک والتر اشتاین‌مایر» ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه روز سه‌شنبه پس از دیدار با «فرانک والتر اشتاین‌مایر» همتای آلمانی خود، گفت مذاکرات صلح شرق اوکراین باید ادامه پیدا کند.
اوکراین از اواخر سال گذشته در پی خودداری دولت وقت از امضای پیمان تجارت آزاد با اتحادیه اروپا تظاهرات غربگرایان را شاهد بود. همان تظاهرات‌ها و عدم پایبندی معترضان مورد حمایت غرب به توافقنامه‌ای که در اسفند ماه با حضور نمایندگان کشورهای اروپایی در کی‌یف امضا شد، به سقوط دولت منجر شد.
روی کار آمدن دولتی غربگرا در اوکراین شکل‌گیری اعتراضات در مناطق شرقی و جنوبی این کشور که عمدتا روس‌تبار هستند را موجب شد. جدایی کریمه از اوکراین در جریان همه‌پرسی عمومی و کشته شدن بیش از 2600 نفر در پی درگیری‌های مسلحانه میان استقلال‌طلبان و ارتش اوکراین، از نتایج این مناقشات بوده است.
بر اساس مذاکراتی که دو ماه قبل در شهر مینسکل بلاروس برگزار شد، دولت و استقلال‌طلبان توافق کردند تا نیروهای خود را عقب بکشند. با این حال درگیری‌ها در این مناطق همچنان در جریان است.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار