امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۷:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126954
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۴۹
تعداد بازدید: 45
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشریه آمریکایی ویکلی استاندارد در خلال روزهای نزدیک به ضرب‌الاجل 24 نوامبر مقاله‌ای در ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشریه آمریکایی ویکلی استاندارد در خلال روزهای نزدیک به ضرب‌الاجل 24 نوامبر مقاله‌ای در خصوص میزان تأثیر تحریم‌های آمریکایی بر اقتصاد ایران پرداخته و با اشاره به تزئینی بودن تحریم‌ها، اقدام برای اعمال تحریم‌های سنگین‌تر پس از شکست احتمالی مذاکرات را نیز عملی کماکان بی‌فایده دانسته است.

«تزویل کان» نویسنده صهیونیست این مقاله در ابتدا به تأثیر تحریم‌ها پرداخته و نوشته «کشورها اروپایی هم در سال‌های اخیر به تحریم‌کنندگان ایران پیوستند ولی ایرانیان با استفاده از توان اقتصادی دیگر ملت‌ها، توانستند روند زندگی خود را ادامه دهند.»

وی در تأیید این همکاری اقتصادی با دیگر کشورها به روابط ایران و همسایه غربی‌اش اشاره کرده و گفته که ترکیه سال گذشته قراردادی 13 میلیارد دلار با ایران برای خرید گاز امضا کرد.

نویسنده اسرائیلی، روسای کابینه‌های آمریکا را هم در صف کارشکنان قرار داده و گفته که «روسای جمهور آمریکا معمولاً درابتدا با تحریم ایران مخالفت می‌کنند که این امر تصویر مصمم آمریکا را مخدوش می‌کند؛ مثلا باراک اوباما در سال‌های 2010 و 2012 با اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران مخالفت کرد؛ تحریم‌هایی که البته بعداً با رأی اکثریت قاطع کنگره اجرایی شد.»

بر اساس این مقاله، تفکر بی‌تأثیر بودن تحریم‌ها به نهادهای قانون‌گذار آمریکا هم رسوخ کرده و سناتور جمهوری‌خواه، لینا روزلتینن می‌گوید که «تحریم‌های مصوب ما اسناد تاریخی جذابی هستند» ولی در عمل اجرا نمی‌شوند.

وی افزوده:‌ حتی گزارش‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهد ایران در مذاکرات به بهترین نتیجه ممکن رسیده؛ یعنی هم از شدت تحریم‌هایش کاسته شده و هم زیرساخت‌های هسته‌ای خود را حفظ کرده است.

به نوشته ویکلی استاندارد، قانون‌گذاران آمریکایی خود را برای احتمال عدم توافق هسته‌ای و اعمال تحریم‌‌های سنگین‌تر در این صورت آماده کرده‌اند؛ 344 سناتور دموکرات و جمهوری‌خواه در ماه جولای برای نشان دادن همین آمادگی نامه‌ای را به رئیس‌جمهور اوباما فرستادند و از وی خواستند که برای نهایی کردن هر توافق‌نامه‌ای، حتماً با کنگره مشورت کنند.

نتیجه جالب این مقاله در پاراگراف آخر آمده، جایی که نویسنده، آینده پاسخ شدید آمریکا به احتمال عدم توافق با ایران را پیش بینی می‌کند و می‌گوید «البته اگر روند به صورت سابق باشد، شاید در آینده تحلیل‌گران سیاسی به هنگام تعریف از این اتحاد 344 نفره، از آن به عنوان یک سند تاریخی جالب و البته بی‌تأثیر یاد کنند.»

نمایندگان ایران از امروز آخرین دور مذاکرات پیش از ضرب‌الاجل 24 نوامبر (سوم آذر) را در وین شروع کرده‌اند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار