امروز : سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 24
۰۶:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126988
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در جریان بررسی نامگذاری‌ها طرح نامگذاری بوستان کودک به نام کودکان غزه، به دلیل اینکه ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در جریان بررسی نامگذاری‌ها طرح نامگذاری بوستان کودک به نام کودکان غزه، به دلیل اینکه پیشتر طرحی درباره نامگذاری خیابان شهرزاد به همین نام مطرح شده بود به کمیسیون ارجاع داده شد.

همچنین طرح تغییر نام بوستان بازیافت به نام پهلوانان نیز به موضوع مناقشه اعضا تبدیل شد.

در این خصوص محمد حقانی گفت: بازیافت یک فرهنگ است که ما برای جاانداختن آن تلاش زیادی می‌کنیم. بنابراین تغییر نام بوستانی به این نام شایسته نیست.

مجتبی شاکری در پاسخ به تغییر نام این بوستان به نام پهلوانان را درخواست شهرداری منطقه و ناشی از وجود زورخانه‌ای در نزدیکی این پارک عنوان کرد. بنابراین این طرح نیز به کمیسیون ارجاع داده شد.

تغییر نام خیابان صاحب‌الزمان (عج) به امام رضا (ع) نیز رأی نیاورد. اعضا در اعتراض به این طرح این نکته را مطرح کردند که نام ائمه (ع) نباید روی معابر کوچک و کم‌اهمیت گذاشته شود. و همچنین تغییر نام یک معبر از یک امام به امام دیگر پسندیده نیست.

تغییر نام بوستان هفتم تیر به نام برادران شهید گل‌پیرا نیز به دلیل ضرورت ارج نهادن به واقعه هفتم تیر از دستور جلسه خارج شد.

همچنین اعضا به تغییر نام 4 کوچه و بلوار از نام‌های ساحل، شقایق، نسترن و شهرزاد به نام‌های دیگر انتقاد کرده و معصومه آباد در این خصوص گفت: در شورای سوم زمانی که مسئولیت کمیته نامگذاری را بر عهده داشتم شهروندان مراجعات مکرری به ما داشته و از روند تغییر نام در شورای شهر انتقاد می‌‌کردند با این استدلال که نامگذاری‌ها چهره مردانه به شهر بخشیده است.

وی ادامه داد: بنابراین ما کوشیدیم با انتخاب اسامی زیبا مثل نام گل‌ها و پدیده‌های طبیعت این چهره خشن شهر را تا حدی تلطیف کنیم. بنابراین پیشنهاد حفظ نام این 4 کوچه و بلوار را دارم.

در نهایت با حذف این موارد از طرح‌های مورد بررسی اعضا به تغییر نام و نامگذاری 34 معبر و مکان عمومی رأی دادند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها