امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۳:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126989
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، محمد مهدی گویا در حاشیه آغاز برنامه ایمن‌سازی کودکان در برنامه واکسن پنجگانه گفت: واکسن پنجگانه از امروز برای ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، محمد مهدی گویا در حاشیه آغاز برنامه ایمن‌سازی کودکان در برنامه واکسن پنجگانه گفت: واکسن پنجگانه از امروز برای نوزادان دو ماهه در سراسر کشور تزریق می‌شود.

وی ادامه داد: هدف از این برنامه واکسیناسیون این است که از ابتلای کودکان به 5 بیماری مهم و واگیر که عوارض خطرناکی دارند پیشگیری کرده و کودکان را ایمن کنیم.

گویا گفت: واکسن 5 نوع بیماری دیفتری، کزاز، هپاتیت B، سیاه سرفه و هموفیلوس‌آنفلوانزا که باعث به کودکان تزریق می‌شود. این در حالی است که بیماری هموفیلوس‌آنفلوانزا باعث مننژیت، ذات‌الریه و التهاب و عفونت مفاصل می‌شود.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت افزود: این واکسن پنجگانه با تزریق در سه نوبت از ابتلای کودکان به بیماری‌های خطرناک پیشگیری می‌کند که در دوماهگی، چهارماهگی و 6 ماهگی تزریق می‌شود.

وی ادامه داد: برای ارتقای سطح برنامه‌های واکسیناسیون در کشور و کنترل بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن برنامه‌های جدیدی را در دست اجرا داریم به طوری که پوشش ایمنی را در مناطق دور از دسترس مناطق روستایی و حاشیه‌نشین تکمیل کنیم.

وی ادامه داد: استفاده از واکسن‌های پنجگانه در برنامه گسترش ایمن‌سازی به جای استفاده از واکسن‌های ایمن‌سازی برای کاهش بار مراجعات به مراکز واکسیناسیون، کاهش تزریقات و عوارض انجام می‌شود.

وی ادامه داد: البته استفاده از واکسن تزریقی فلج اطفال به همراه واکسن خوراکی آن در برنامه ایمن‌سازی کودکان از سال آینده قرار می گیرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها