امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۹:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127001
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان زندان‌ها، اصغر جهانگیر در مراسم تودیع و معارفه معاون قضایی و اجرای احکام ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان زندان‌ها، اصغر جهانگیر در مراسم تودیع و معارفه معاون قضایی و اجرای احکام سازمان زندان‌ها اظهار داشت: معاونت قضایی و اجرای احکام سازمان مسئولیت سنگین پیگیری وضعیت قضایی مددجویان را بر عهده دارد که امیدواریم این مسأله با بازنگری در ساختار و مأموریت‌های این معاونت با توان بیشتری انجام شود.

رئیس سازمان زندان‌ها با بیان اینکه باید سعی کنیم تا حد امکان جمعیت کیفری زندان را کاهش دهیم، گفت: همه ما باید تلاش کنیم تا شأن و جایگاه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را در همه شئون به جایگاه واقعی خود برسانیم و قطعاً زندانی شدن حتی یک فرد در نظام اسلامی مطلوب نیست، امیدواریم با تلاش و پیگیری‌های لازم علاوه بر کاهش جمعیت کیفری، مددجویان را به معنی واقعی کلمه آماده بازگشت سالم به جامعه کنیم.

رئیس دفتر بازرسی ویژه قوه قضائیه در ادامه تصریح کرد: معاونت قضایی و اجرای احکام باید فراتر از فعالیت‌های ستادی، با ورود به پرونده‌های زندانیان و بررسی محتوای آن ضمن تعامل اثر بخش با مراجع قضایی در رفع مشکلات مددجویان اقدام کند، اگر وضعیت قضایی مددجو به خصوص مددجویان بلاتکلیف یک ساعت زودتر مشخص شود قطعاً اثرات مثبت اجتماعی در پی خواهد داشت.

مشاور رئیس دستگاه قضا با اشاره به ضرورت تفکیک کامل مددجویان بلاتکلیف از سایر مددجویان گفت: هرچند این کار هم اکنون در داخل زندان‌ها انجام می‌شود ولی باید برنامه‌ریزی لازم را برای ایجاد مراکزی در بیرون از زندان داشته باشیم تا افراد بلاتکلیف تا زمان دریافت حکم قطعی وارد زندان نشوند چرا که نباید به کسی که هنوز جرمش ثابت نشده است به چشم زندانی نگاه کنیم.

جهانگیر یکی از مشکلات مددجویان را بحران هویت دانست و گفت: بحران هویت و جدا شدن فرد از هویت‌های خویش که با ورود وی به زندان رخ می‌دهد می‌تواند مانع بزرگی در اجرای برنامه‌های اصلاحی و تربیتی در زندان‌ها باشد که باید با تمام توان تلاش کنیم تا ضمن هویت بخشی به مددجویان، آن‌ها را برای بازگشت سالم به جامعه آماده کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: هر میزان که در بازسازی شخصیت مددجو و برقراری ارتباط مؤثر وی با جامعه و خانواده موفق باشیم می‌توانیم از آسیب‌های بعدی جلوگیری کنیم چرا که دور افتادن مددجو از خانواده‌اش به معنی تولید ده‌ها زندانی دیگر است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها