امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۰:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127005
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، عیسی رضایی پیش از ظهر امروز در جلسه کارگروه گردشگری استان قم که در سالن امام رضا (ع) برگزار شد به ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، عیسی رضایی پیش از ظهر امروز در جلسه کارگروه گردشگری استان قم که در سالن امام رضا (ع) برگزار شد به وضعیت بازار کهنه استان قم اشاره کرد و گفت: این بازار را می‌توانیم با برنامه‌ریزی دقیق و طراحی‌های لازم به مرکز صنایع‌دستی استان قم تبدیل کنیم.

وی با اشاره به اینکه استان قم در خصوص مرکزی مشخص برای عرضه صنایع‌دستی با مشکل جدی مواجه است، تصریح کرد: این در حالی است که در استان قم شاهد هستیم 15 هزار نفر در بخش صنایع‌دستی مشغول فعالیت هستند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان قم با اشاره به اینکه در بازار کهنه در حال حاضر 40 واحد تجاری نسبت به عرضه صنایع‌دستی اقدام می‌کنند، تصریح کرد: واحدهای فعال در این بخش یک سوم کل واحدهای این بازار را تشکیل می‌دهند.

وی ضرورت حمایت شهرداری و معاونت برنامه‌ریزی استانداری قم از طرح احیای بازار کهنه و تبدیل آن به بازارچه صنایع‌دستی را مورد تاکید قرار داد و اضافه کرد: در این بازارچه تعدادی از حجره‌ها تخریب شده و تعدادی دیگر تعطیل شده‌اند و عدم‌ رونق از جمله علل تعطیلی این واحدهاست.

رضایی با اشاره به وجود تنها مسجد تک مناره قم در این بازارچه تصریح کرد: این بازارچه دارای قابلیت بسیار بالایی برای جذب توریست و گردشگر است و از همین رو طرح تبدیل بازار کهنه قم به بازارچه صنایع‌دستی باید با جدیت دنبال شود.

مدیرکل میراث فرهنگی،‌صنایع‌دستی و گردشگری استان قم با اشاره به اینکه نباید مشاغلی که سنخیتی با گردشگری و صنایع‌دستی دارند در این بازارچه فعالیت کنند، افزود: طرح اخذ مجوز تغییر نام بازار کهنه به بازار صنایع و گردشگری به شورای اسلامی شهر ارائه شده است و امیدواریم که بتوانیم این طرح را با موفقیت به سرانجام برسانیم.
انتهای پیام/2258/ک30/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها