امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۷:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127010
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وحید قبادی دانا در اختتامیه مرحله کشوری بیست و ششمین دوره مسابقات فرهنگی – امدادی رفاقت مهر که در هتل ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وحید قبادی دانا در اختتامیه مرحله کشوری بیست و ششمین دوره مسابقات فرهنگی – امدادی رفاقت مهر که در هتل ثامن مشهد برگزار شد، گفت: 600 نفر از خواهران بر‌تر عضو هلال احمر از سراسر کشور در رشته‌های امداد و کمک‌های اولیه، حمل مصدوم، قرآن کریم و زبان انگلیسی که در استان‌های خود حائز رتبه شد بودند به مسابقات کشوری راه پیدا کردند.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر افزود: علت نام گذاری این مسابقات به رفاقت مهر به این دلیل است که در مسابقات، رقابت در جایگاه دوم قرار گیرد و هدف از شرکت در این مسابقات رفاقت و دوستی باشد تا بتوان از این طریق خدمات انسان دوستانه خود را به شکل بهتری ارائه دهیم.

قبادی دانا شاخص ترین هدف صلیب سرخ و هلال احمر را حفظ کرامت انسانی دانست و افزود: تسکین آلام بشری، تامین سلامت انسان‌ها و تلاش برای برقراری صلح و تفاهم میان انسان‌ها از دیگر اهداف تشکیل این مجموعه مردم نهاد است.

وی خاطرنشان ساخت: نخستین کار در سازمان جوانان هلال احمر این است که ابتدا در میان خودمان صلح و دوستی را برقرار کنیم و به جای رقابت در این سازمان به کمک هم بشتابیم و بتوانیم به هم نوع خود خدمت کنیم.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در ادامه این مراسم با تاکید بر اینکه نباید آموزش‌ها و بخش‌های مختلف مسابقات رفاقت مهر را دست کم بگیرید، گفت: احیای قلبی و ریوی و آموزش اعضا با هدف نجات جان انسان‌ها ضروری است. در حوادث کمک رسانی و دانستن روش‌های بانداژ، آتل بندی و سایر کمک های اولیه بسیار با اهمیت است، این مسابقات بهترین فرصت را برای شما فراهم می کند تا این مهارت ها را کسب کرده و به دیگران انتقال دهید.

وحید قبادی دانا افزود: در سال گذشته 202 نفر در دریا جان خود را از دست دادند که این تعداد در سال جاری به نصف کاهش پیدا کرد. یکی از دلایل کاهش غرق شدگان، حضور جوانان و امدادگران هلال احمری در مناطق شنا ممنوع اعلام شده است که این نشان دهنده تاثیرگذاری فعالیت‌ها و آموزش‌های ارائه شده به جوانان هلال احمر و تاثیر آن بر زندگی و سلامت جامعه است که بسیار ارزشمند است.

وی در ادامه با اشاره به آیه قرآن درباره نجات جان انسان‌ها گفت: در قرآن آمده است اگر یک نفر انسان نجات پیدا کند انگار همه انسان‌ها جانشان نجات یافته است و این آیه نشان دهنده کار بزرگی است که در هلال احمر انجام می‌شود.

رئیس سازمان جوانان هلال احمر با اشاره به برگزاری مسابقات سراسری قرآن کریم گفت: قرار است به طور مستقل مسابقات قرآنی در سطح کشور برای اعضا و پرسنل جمعیت هلال احمر برگزار شود و در هفته‌های آتی جزئیات کامل آن اعلام می‌شود. مسابقات سراسری قرآن با موضوعات مختلف مرتبط با جمعیت هلال احمر به غنای فعالیت‌های فرهنگی و امدادی بیش از پیش کمک می‌کند.

وی بااشاره به تاریخچه تشکیل جمعیت هلال احمر گفت: در دنیا 34 کشور جمعیت هلال احمر و 155کشور جمعیت صلیب سرخ دارند. ایران در سال 1301 عضو هلال احمر شد. فدراسیون از کشورهای مسلمان، سرخ پوست، مسیحی، زرد پوست و… هفت اصل مشترک جمعیت را تشکیل دادند.

قبادی دانا به شرکت جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در نهمین کنفرانس منطقه‌ای آسیا و اقیانوسیه در چین نیز اشاره کرد و افزود: بخش مسابقات زبان انگلیسی رفاقت مهر در نهمین کنفرانس منطقه‌ای آسیا و اقیانوسیه در چین مورد توجه مسئولین جهانی قرار گرفت و موضوعات و فعالیت‌های ما برای خیلی از شرکت کنندگان کنفرانس جالب توجه بود.

میزبانی مسابقات رفاقت مهر افتخاری برای جمعیت استان خراسان رضوی است

در ادامه مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی بیان کرد: توفیق میزبانی بیست و ششمین دوره مسابقات رفاقت مهر و حضور این عزیزان افتخاری برای جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی است. این دوره با شعار جوانان، رفاقت مهر و توسعه خدمات بشر دوستانه آغاز شد و در اجرای آن به این موضوعات توجه ویژه‌ای شد.

سید مجتبی احمدی در ادامه گفت: امسال شصت و هفتمین سالگرد سازمان جوانان است و در سال جدیدی که در این سازمان پیش داریم باید با هدف توسعه فرهنگ بشر دوستی و کمک به آسیب دیدگان در حوادث و سوانح فعالیت‌ها را ادامه دهیم.

تغییرات مسابقات در جهت تناسب با اصول و اهداف جمعیت هلال احمر

معاون دانشجویی و جوانان سازمان جوانان هلال احمر با اشاره به تغییرات و کیفی سازی برنامه‌های مربوط به مسابقات رفاقت مهر گفت: در طول سه ماه با برگزاری جلسات و نظر سنجی‌های مختلف کیفی سازی برنامه‌ها در نظر گرفته شد و سعی شد مسابقات هر چه بیشتر به اصول و اهداف جمعیت هلال احمر نزدیک‌تر شوند.

امیر لـله گانی با اشاره به تغییرات ایجاد شده در این دوره از مسابقات افزود: امسال عنوان مسابقات رقابت مهر به رفاقت مهر تغییر یافت تا به اصول و اهداف جمعیت هلال احمر نزدیک تر شود، جنبه رقابتی کمتر شود و برای هماهنگی بین داورها و همسان سازی بین آنها و استفاده از مرجعی جامع برای داوری مسابقات، جلسه‌ای آموزشی برای آنها در شهر قم برگزار شد.

وی افزود: حذف رتبه‌های اول، دوم و سوم و انتخاب سه نفر به عنوان رتبه برتر و تهیه سی دی و جزوه طرح از دیگر تغییرات این مسابقات بود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها