امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۰۱:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127012
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، احمد تویسرکانی در مراسم افتتاح کانون سردفتران و ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، احمد تویسرکانی در مراسم افتتاح کانون سردفتران و دفتریاران استان البرز گفت:‌ توجه به ثبت رسمی یکی از موضوعات مهم جامعه محسوب می‌شود و ابعاد آن برای بسیاری ناشناخته باقی مانده است و امروزه بسیاری از بی‌نظمی‌ها و دعاوی ناشی از عدم ثبت رسمی است.

وی افزود: گاهی برخی از تصمیم‌گیرندگان در شناخت اولویت‌ها دچار اشتباه می‌شوند لذا به طور قطع باید با برنامه‌ریزی و توجه به اصول زیربنایی مشکلات و ناهنجاری‌ها در جامعه و حوزه ثبت مرتفع شود.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به مزیت‌های ثبت نوین در جامعه گفت: با اجرای سامانه ثبت الکترونیکی اسناد رسمی سالانه 20 میلیون مراجعه مستقیم مردم به دفاتر اسناد رسمی کاهش داشته و نزدیک به 10 میلیون مکاتبه کاغذی حذف شده است.

معاون قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه طبق قانون باید خدمات ثبتی به شکلی سهل و آسان در خدمت مردم قرار گیر ، خاطرنشان کرد: در مقطعی برخی به راه‌اندازی سامانه‌های الکترونیکی ثبتی با دید تردید و بعضاً اعتراض نگاه کردند اما امروز مشخص شد که راه‌اندازی این سیستم‌ها علاوه بر ارتقاء خدمت رسانی به مردم و افزایش سرعت کار و کاهش هزینه‌ها، در جلوگیری از بسیاری از تخلفات نیز نقش مؤثری را ایفا کرده است.

وی با بیان این که ساخت و سازهای غیر قانونی در حاشیه رودخانه‌های استان البرز باید از طرف دستگاه‌های ذی ربط جدی گرفته شود، گفت: استان البرز یکی از استان‌های مهم کشور است که به سرعت در حال طی مسیر توسعه است، لذا نیازمند حمایت و نظارت همه جانبه مسئولان است و حفاظت از منابع طبیعی و اراضی ملی در این استان باید بیش از پیش مورد توجه مسئولان واقع شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها