امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۴:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127014
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; سیدنظام‌الدین موسوی مدیرعامل پایگاه خبری

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; سیدنظام‌الدین موسوی مدیرعامل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در مراسم نکوداشت معلم فداکار لرستانی که در سالن اجتماعات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، اظهار داشت: مرحوم صفرزاده که به همراه سه دانش‌آموز خود بود با کاری ارزنده و ارزشمند درس از خودگذشتگی دارد.

وی با بیان اینکه مقام ایثار و فداکاری و از خودگذشتگی جایگاه والایی در فرهنگ ایرانی و اسلامی دارد، خاطرنشان کرد: یکی از ویژگی‌های بارز برای این فرهنگ، فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی است.

وی افزود:‌ مسئله ایثار و از جان گذشتگی یکی از وجوه ممیزی است که که انسان را از حیوان مشخص می‌کند؛ روح از خودگذشتگی و ایثار یکی از خطوط ممیزی انسانی است.

مدیرعامل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با بیان اینکه معروف است بین اندیشمندان که انسان تنها موجود «مرگ‌آگاه» است و با عقل خود می‌داند که می‌میرد، تصریح کرد: حیوانات براساس غریزه از مواردی که حیات خود را تهدید می‌کند می‌گریزند و تنها موجودی که می‌داند در انتهای حیات، مرگ قرار دارد انسان است.

موسوی اضافه کرد: تمام موجودات از نابودی می‌ترسند و ترس آگاهی از مرگ در همه انسان‌ها وجود دارد اما انسانی می‌داند مرگ پایان زندگی او است و با موضوعیت عقلانی ایثاری را رقم می‌زند که این انسانیت است و فطرت پاکی که در بشر می‌یابیم همین موضوع است که در برخی تبلور دارد و در برخی ندارد.

وی در خصوص از جان گذشتگی و ایثار، اظهار کرد: انسان به واسطه یک حقیقت و نوع‌دوستی جان خود را فدا می‌کند و از زن و فرزند و مال و اموال می‌گذرد که در تعالیم دینی اسم آن را ایمان و تقوا گذاشته‌اند.

مدیرعامل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، افزود: این از جان‌گذشتگی و ایثار را در مقاطع مختلف در سرزمین خود دیده‌ایم و ایثارگری و فداکاری در ایرانی‌ها تبلور دارد.

موسوی با بیان اینکه در حوزه‌های تاریخی همیشه موارد ایثارگری ایرانی‌ها وجود داشته است، گفت: در انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی چه انسان‌های بزرگ مردی برای دفاع از آیین، دین و ناموس خود رفتند و جان خود را فدا کردند.

وی در خصوص مشکلاتی که در کشورهای اطراف ایران وجود دارد، خاطرنشان کرد: در عراق، سوریه، لبنان و افغانستان گروه‌های وحشی و افراطی و تروریست چطور مردم را می‌کشند و زن و بچه‌ ایزدی‌ها و مردم را به فروش گذاشتند.

مدیرعامل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; افزود: اما در ایران به واسطه همین روحیه فداکاری اجازه تعرض ندادند و باید بدانیم با چه جانفشانی‌هایی این مرز و بوم حفظ شد.

موسوی با بیان اینکه آنچه باعث قوام فرهنگی می‌شود همین ایثارگری‌ها است، تصریح کرد: از خود گذشتگی در همه امور باید رایج باشد و اصطلاح مردانگی در بنیان‌های فرهنگی وجود دارد و باید آویزه گوش شود.

وی ادامه داد: امثال پوریای ولی از صدها سال قبل ماندگار و جاودانه شدند؛ حضرت سیدالشهدا به واسطه از خودگذشتگی و ایثار در کربلا ماندگار شد؛ باید این نام‌ها را پاس بداریم و این‌ها است که به زندگی بشری تعالی می‌دهد.

مدیرعامل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به اینکه اینگونه فداکاری‌ها باید یک الگوی ملی شود، خاطرنشان کرد: حرکتی که مرحوم صفرزاده انجام داد ارزش این را داشت که مسئولان ملی و محلی ورود پیدا کردند و به نظرم باید به عنوان یک الگوی ملی باقی بماند.

موسوی افزود: نسل جدید و جامعه مشکلات بسیاری دارد و آن خصلت‌های خوبی به نظر می‌رسد به دست فراموشی سپرده می‌شود و باید اینها را پاس بداریم و نگذاریم از ذهن مردم فراموش شود؛ آن چیزی که مهم بود جسارت و ایثارگری این مرگ بزرگ بود.

وی در خصوص جایگاه و ارزش معلمان گفت: یک زمانی بود که معلم جایگاه ارزنده‌ای در کشور داشت اما متأسفانه در سال‌های اخیر گرفتاری‌های مالی و مادی باعث شده است درخشش‌هایی را در این طبقه نبینیم اما مرحوم صفرزاده نشان داد روح آموزگاری در این بدنه عریض و طویل جاری است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها