امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۲:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127017
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار بهداشت ودرمان فارس، فرید کرمی با اشاره به مشکلات موجود در رشته پاتولوژی اظهار تاسف کرد که در طول سالهای فعالیت آزمایشگاه مرجع سلامت ...

به گزارش خبرنگار بهداشت ودرمان فارس، فرید کرمی با اشاره به مشکلات موجود در رشته پاتولوژی اظهار تاسف کرد که در طول سالهای فعالیت آزمایشگاه مرجع سلامت به عنوان مرجع سیاستگذار آزمایشگاه های کشور هیچگاه مسئولان آن از میان پاتولوژیستها انتخاب نشدند و تا امروز سیاستهای این نهاد بدون توجه و آگاهی به اهمیت رشته پاتولوژی در طب تدوین شده است.

رئیس انجمن آسیب شناسی همچنین به عدم تناسب درآمد متخصصان آسیب شناسی نسبت به سایر رشته های پزشکی اشاره کرد و افزود: با ادامه این روند فارغ التحصیلان طب عمومی علاقه ای به ادامه تحصیل در رشته پاتولوژی که مادر طب به شمار می رود نخواهند داشت چرا که از آینده شغلی خود مطمئن نیستند و به این ترتیب در سالهای آتی نخبگان طب عمومی از پاتولوژی روی گردان خواهند بود. همچنان که در حال حاضر نیز متخصص آسیب شناسی در شهرستان ترجیح می دهد به عنوان پزشک عمومی در طرح پزشک خانواده فعالیت کند تا اینکه بعنوان یک متخصص در جایگاه آسیب شناس به تشخیص بیماری ها بپردازد.

کرمی با اظهار نگرانی از اعطای مجوز به دارندگان مدرک علوم پایه برای تاسیس آزمایشگاه اذعان داشت: تشخیص بیماری در آزمایشگاه، تخصصی طبی است که مهمترین بخش درمان را شامل شده و هرگونه خلل در این روند گریبان بیمار را خواهد گرفت.

به گزارش فارس،دانشجویان رشته تخصص پاتولوژی از دیروز در اعتراض به سیاستهای آزمایشگاه مرجع سلامت مقابل ساختمان وزارت بهداشت تحصن کرده و خواستار رسیدگی وزیر بهداشت به خواسته های خود شدند. به گفته معترضین طبق تغییراتی که آزمایشگاه مرجع سلامت تلاش دارد در آیین نامه تاسیس آزمایشگاه ایجاد کند فارغ التحصیلان تک رشته ای و علوم پایه مجاز به تاسیس آزمایشگاه می شوند در حالی که این فارغ التحصیلان فاقد علم کافی در علوم آزمایشگاه هستند.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها