امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۱۱:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127019
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «تراویس برادبری» بنیانگذار موسسه استعدادهای درخشان و هوشمند، پژوهشی در دانشکده پزشکی ...

به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «تراویس برادبری» بنیانگذار موسسه استعدادهای درخشان و هوشمند، پژوهشی در دانشکده پزشکی جان هاپکینز انجام داد که نشان می‌دهد بعد از نوشیدن یک فنجان قهوه انرژی ما افزایش پیدا می‌کند، به عبارت دیگر احساس انرژی ناگهانی ده برابر شده اما به سرعت محو می‌شود.

«تراویس» گفت: افرادی که عادت به نوشیدن قهوه دارند، کمبود کافئین در بدن آنان توانایی‌های شناختی را کاهش می‌دهد و تا حد کمی در خلق و خو اثر می‌گذارد.

در واقع کافئین اثر دیگری ندارد جز در زمان نسبتاً کوتاهی که بر روی بدن ما اثر می‌گذارد و البته باعث آزاد سازی آدرنالین می‌شود.

کافئین باعث تسهیل سرعت در عمل ما می‌شود و در صورت مصرف زیاد اثر منفی در رفتارهای منطقی ما دارد؛ توجه داشته باشید اثر کافئین مدت زمان طولانی طول می‌کشد تا از بین برود، برای مثال اگر شما عادت دارید قهوه صبح خود را حدود 8 صبح میل کنید، 25 درصد کافئین تا 20 ساعت در بدن شما وجود خواهد داشت؛ بنابراین این گفته منطقی است: «نوشیدن قهوه هنگام رفتن به رختخواب منجر به کاهش خواب می‌شود»؛ در صورتی که بدن ما به یک خواب عمیق نیاز دارد تا دوباره شارژ شود و سالم بماند.

اگر نمی‌توانید قهوه روزانه خود را ترک کنید، توصیه می‌کنیم مصرف آن را کاهش دهید زیرا به مرور مقدار مصرف روزانه زیاد می‌شود و مقدار زیاد آن برای سلامت بدن شما مضر است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها