امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۱۱:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127023
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، هوشنگ بازوند استاندار لرستان امروز در مراسم نکوداشت کاظم صفرزاده معلم فداکار ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، هوشنگ بازوند استاندار لرستان امروز در مراسم نکوداشت کاظم صفرزاده معلم فداکار لرستانی و دانش‌آموزان زنده‌یاد امین قوچی، امین رحیمی و وحید سپهبند که در پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; برگزار شد، در سخنانی، اظهار داشت: قطعاً امروز تجلیل از صفرزاده تجلیل از ایثار، فداکاری، شهادت و جوانمردی است و این تجلیل، فداکاری و ایثار با فرهنگ لرستان عجین شده است.

وی ادامه داد: این فداکاری میراثی است که باید به نسل آینده منتقل شود و قطعاً در استان لرستان فرهنگ فداکاری امروز به عنوان یک هویت است و ایثار و فداکاری در این مرز و بوم جغرافیا نمی‌شناسد و یک تاریخ شده است.

بازوند افزود: اگر تاریخ را مرور کنید می‌بینید جغرافیای لرستان پر از ایثار بوده است و در هشت سال دفاع مقدس، ایثار و فداکاری این مردم وجود داشته و نقطه پررنگ آن در لرستان بوده است.

استاندار لرستان یادآور شد: امروز خدا را شاکریم دفتر شهادت، ایثار و فداکاری در استان لرستان بسته نشده و مفتوح است.

وی اضافه کرد: ایثار و فداکاری نقطه اوجش شهادت است و الحمدلله این ایثارگری در قوم لر به یک هویت تبدیل شده و این فداکاری به عنوان یک برند در لرستان است.

بازوند با اشاره به روز حادثه و درگذشت مرحوم صفرزاده گفت: حدود یک ماه پیش در مهرماه بارندگی شدیدی حدود 53 میلیمتر در لرستان رخ داد که در چند سال گذشته چنین بارشی نداشتیم و از حدود 34 حادثه طبیعی که در دنیا رخ می‌دهد، بیش از 20 مورد آن امکان وقوعش در لرستان را دارد که یکی از حوادث حادثه سیل است.

استاندار لرستان تصریح کرد: وقتی این سیل اتفاق افتاد بررسی کردیم که مشاور پل، طراحی پل را برای 25 سال انجام داده بود و بیش از 50 سال این موضوع اتفاق نیفتاده بود که این سیل عظیم اتفاق افتاد و بلافاصله تمام اکیپ‌های مستقر وارد عمل شدند و تعدادی از جنازه‌ها را پیدا کردند.

وی خاطرنشان کرد: برای پیدا کردن پیکر مرحوم صفرزاده و جهانگیری، از استان‌های کرمانشاه، اصفهان و مرکزی کمک گرفتیم، اما موفق نشدیم و پیدا شدن جنازه‌ها حکمتی داشت.

بازوند یادآور شد: اکیپ‌ها یک هفته موضوع را پیگیری کردند، اما پیکرها پیدا نشد و خانواده‌ها مکتوب نوشتند که دیگر راضی به زحمت گروه‌های پیگیری نیستیم، اما جالب است که دهیاری که جنازه را پیدا کرده بود اظهار داشت روز تاسوعا نشستیم و متوسل به حضرت عباس علیه‌السلام شدیم و جنازه‌ها را پیدا کردیم و این جنازه‌ها در روز عاشورا به خاک سپرده شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها