امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۲:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127038
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
«شجاع زویدات» حافظ بین‌المللی قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به اهمیت ترویج سبک زندگی

«شجاع زویدات» حافظ بین‌المللی قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به اهمیت ترویج سبک زندگی قرآنی در جامعه، اظهار داشت: مقام معظم رهبری پیوسته به اصلاح سبک زندگی مردم جامعه و ترویج سبک زندگی اسلامی و قرآنی تأکید کرده‌اند.

وی به توسعه سبک زندگی غربی در جامعه اشاره کرد و افزود: هم‌اکنون برخی از جوانان ما با الگوی‌گیری و تقلید از فرهنگ نادرست غرب از سبک زندگی اسلامی فاصله گرفته‌اند که این امر نشانگر کم‌کاری مسئولان در رابطه با معرفی سبک زندگی اسلامی است.

زویدات با بیان اینکه قرآن کتاب زندگی و انسان‌ساز است، ادامه داد: زمانی که ما وسیله‌ای می‌خریم در آن کتاب راهنما قرار داده شده است که این راهنما ما را در استفاده صحیح از آن یاری می‌کند. راهنمای انسان نیز قرآن است که ما برای رسیدن به کمال باید معارف الهی را آموخته و در زندگی خود به کار گیریم.

این حافظ بین‌المللی قرآن کریم با اشاره به اینکه سبک زندگی قرآنی یعنی ما رفتارها و گفتارهایی مطابق با قرآن داشته باشیم، گفت: وقتی می‌گوییم سبک زندگی قرآنی یعنی اینکه نه تنها در کلام بلکه در رفتار نیز بر اساس قرآن و دستورات اسلام عمل کنیم.

زویدات ادامه داد: نهادهای فرهنگی با فعالیت‌های تبلیغی و ترویجی می‌توانند در نهادینه کردن سبک زندگی قرآنی نقش مؤثری داشته باشند اما برای تحقق این امر ابتدا باید مسئولان رفتارهایی قرآنی داشته باشند تا سایر افراد نیز از آنها الگو بگیرند.

وی با بیان اینکه تمامی آیات الهی به نوعی ما را به سمت سبک زندگی قرآنی هدایت می‌کنند، افزود: خداوند در قرآن به ما توصیه می‌کند که چگونه در زندگی فردی و اجتماعی رفتار و موضع‌گیری کنیم بنابراین باید با قرآن مأنوس شویم تا دستورات الهی را به خوبی استخراج و برای عملی کردن آن تلاش کنیم.

انتهای پیام/م.خ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها