امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۵:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127049
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشست خبری هزار نمایشگاه در هزار نقطه کشور امروز با حضور سردار احمد حق‌طلب رئیس ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشست خبری هزار نمایشگاه در هزار نقطه کشور امروز با حضور سردار احمد حق‌طلب رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس بسیج و سپاه، سردار علی ناظری معاون نشر و ادبیات این سازمان برگزار شد.

در ابتدای این مراسم از سردار حق‌طلب رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس سپاه و بسیج بیان داشت: این ششمین دوره از نمایشگاه، هزار نمایشگاه در هزار نقطه کشور است که با پشتیبانی سازمان بسیج مستضعفین و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: دفاع مقدس فرصت بسیار مناسبی را فراهم کرده تا جوانان و مردم خوب و غیور ما فرهنگی را به وجود آورند که مثل چشمه زلال بوده و تا سالهای سال نیز می‌تواند موضوعات خیلی مهمی را برای نسل آینده و به ویژه نسل امروز به ارمغان آورد.

سردار حق‌طلب با اشاره به این مطلب که دفاع مقدس از موضوعاتی است که هیچ نقطه‌ای از ایران زمین را مستثنی نمی‌کند، ادامه داد: سازمان حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس تلاش کرده است تا در راستای منویات رهبری به ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی کمک کرده و به ویژه در حوزه ادبیات دفاع مقدس به ترویج این فرهنگ کمک کند چرا که علاقه و رغبت جوانان امروز و مردم در حوزه کتابهای دفاع مقدس ثابت کردند که چه پتانسیل عظیمی بر آن نهفته شده است.

به گفته وی، چاپ کتاب‌های بسیار فاخر که نوبت چاپشان به یکصد چاپ رسیده است در مقایسه با سایر کتاب‌هایی که در حوزه‌های مختلف منتشر می‌شود نشانگر آن است که کتاب‌های دفاع مقدس از توجه چشمگیری در میان مخاطبان برخوردار و توانسته است نظر مردم را به خود جلب و جذب کند.

سردار حق‌طلب با اشاره به حضور 140 ناشر تخصصی در نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس، گفت: در نمایشگاه، هزار نمایشگاه در هزار نقطه از کشور بسته‌های کتاب از 25 آبان به نقاط مختلف کشور ارسال شده است.

وی اضافه کرد: در این نمایشگاه نیز 143 عنوان کتاب از بین پرمخاطب‌ترین و پرفروش‌ترین کتاب ادبیات دفاع مقدس گلچین کرده‌ایم که همه آنها مورد پسند مردم بوده است اما متأسفانه برخی از کتابهای فاخر به دلایلی نظیر قرار گرفتن در نوبت چاپ یا تجدید چاپ امکان اینکه در این نمایشگاه ارائه شوند وجود نداشت.

سردار حق‌طلب با اشاره به این مطلب که برای مخاطبان نمایشگاه، هزار نمایشگاه در هزار نقطه کشور 30 درصد تخفیف در نظر گرفته شده است، ادامه داد: از 50 درصد تخفیف برای جبران بخشی از هزینه‌ها بخشی از تخفیف‌ها را در اختیار مؤسسه موردنظر یعنی مؤسسه خوشه قرار خواهیم داد و 30 درصد نیز به بازدیدکنندگان این نمایشگاه ارائه خواهد شد.

در ادامه این مراسم، سردار ناظری معاون نشر و ادبیات سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه و بسیج بیان داشت: از 15 مهر تا پایان دی سال جاری برای یک میلیون دانش‌آموز دختر و پسر، دبیرستانی و مربیان، تربیتی و دروس دفاعی برای بازدید از مناطق عملیاتی در ستاد راهیان نور بسیج و آموزش و پرورش برای هر یک از دانش‌آموزان بن مشوق خرید کتاب یا محصول فرهنگی به میزان 2 هزار تومان پیش‌بینی شده است که در مجموع این تسهیلات به 2 میلیارد تومان رسید است که مخاطبان فوق می‌توانند این بن‌ها را نیز در نمایشگاه، هزار نمایشگاه در هزار نقطه کشور استفاده کنند.

وی اضافه کرد: افتتاح این نمایشگاه روز جمعه اول آذر سال جاری در نماز جمعه تهران با حضور وزیر ارشاد برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها