امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۰:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127051
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «محمد سرافراز» در حکمی دکتر اخوان بهابادی را به عنوان قائم مقام رئیس سازمان در امور فناوری و رسانه‌های ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «محمد سرافراز» در حکمی دکتر اخوان بهابادی را به عنوان قائم مقام رئیس سازمان در امور فناوری و رسانه‌های نوین منصوب کرد.

متن حکم رئیس سازمان صدا و سیما بدین شرح است:

جناب آقای دکتر مهدی اخوان بهابادی سلام علیکم - نظر به مراتب تعهد، تخصص و تجارب ارزشمند جناب‌عالی، به موجب این حکم به عنوان «قائم مقام رئیس سازمان در امور فناوری و رسانه‌های نوین» منصوب می‌شوید.

اینجانب ضمن تفویض اختیارات ریاست سازمان امر سیاستگذاری، هدایت و راهبری معاونت‌های «توسعه و فناوری رسانه» و «رسانه‌های مجازی» به جنابعالی، انتظار دارم با استناد به منویات مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) در پیوست حکم انتصاب اینجانب ، با ایجاد آرایش رسانه‌ای کارآمد و موثر مبتنی بر رسانه‌های نوین، ارائه خدمات چند رسانه‌ای فراگیر فضای مجازی، تحکیم و افزایش مزیت‌های رقابتی رسانه ملی در فضای مجازی و سپهر رسانه‌ای کشور، ایجاد رسانه مکمل شبکه‌های موجود در فضای مجازی و بر بستر باند وسیع، باعث ترویج و اشاعه فرهنگ ایرانی- اسلامی و ارزش‌های ناب انقلاب اسلامی شوید.

همچنین تمرکز در سیاستگذاری، چابک‌سازی، کاهش تصدی‌گری، گذار از SD به HD، تکمیل زنجیره سیگنال‌رسانی پایدار و ایمن کشور، تکمیل فرایند دیجیتال‌سازی، پوشش حداکثری شبکه‌های رادیو تلویزیونی، ارتقای کیفیت صدا و تصویر، ایجاد زیرساخت‌های سخت و نرم‌افزاری مورد نیاز رسانه‌های نوین و ایجاد بستری به روز و کار آمد به منظور رساندن پیام رسانه ملی از جمله مسئولیت‌های جنابعالی در حوزه فناوری است.

از آنجائی که استفاده از ظرفیت‌های داخل و خارج سازمان در زمینه تولید و ارائه خدمات و محتوا در حوزه رسانه‌های نوین، نیازمند تشکیل نهاد تنظیم مقررات مناسب است، ضروری است با تفکیک وظایف حاکمیتی از ماموریت‌های قابل برون‌سپاری و با استفاده از ظرفیت کارشناسی نخبگان و صاحبنظران و هماهنگی با اینجانب نسبت به تشکیل «نهاد تنظیم مقررات جامع ارائه خدمات صوت و تصویر فراگیر در رسانه‌های نوین» اقدام کنید تا ضمن حضور مبتکرانه، فعال و اثربخش، نظارت موثری بر ارائه این خدمات در فضای مجازی کشور صورت پذیرد.

همچنین به منظور یکپارچه‌سازی و هم‌افزایی فعالیت‌های مجازی و فناوری‌های ارتباطات و اطلاعات بخش‌های مختلف سازمان، لازم است شورایی تحت عنوان «شورایعالی رسانه‌های نوین» تشکیل دهید تا به عنوان نقطه کانونی سیاستگذاری، تصمیم‌گیری و هماهنگی در این حوزه عمل نماید. از خداوند متعال موفقیت شما را در پیشبرد اهداف و آرمان‌های مقدس انقلاب اسلامی و تحقق منویات مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) خواهانم.

محمد سرافراز رئیس سازمان

سوابق دکتر بهابادی:

دکتر بهابادی متولد 1357 است و از دانشجویان نخبه و برتر کنکور و دانشگاه های کشور در رشته مهندسی برق بوده است . وی دکترای این رشته را از دانشکده برق دانشگاه تهران در سال 1381 کسب کرده است .

 

از جمله عنوان های وی دبیری شورای عالی فضای مجازی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی کشور است و از رهبر معظم انقلاب حکم عضویت حقیقی در شورای عالی فضای مجازی را دریافت کرده است .

 

عناوین رسمی دکتر بهابادی در سال های فعالیت در فضای اجرایی علمی کشور به شرح زیر است :

 

-  سرپرست مرکز تحقیقات مخابرات ایران

 

- معاون آموزش ، پژوهش و امور بین الملل وزیر ارتباطات

 

-  عضو هیئت علمی دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه تهران

 

- قائم مقام وزیر ارتباطات در فناوری و امور بین الملل

 

- دبیر شورای عالی فضای مجازی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی کشور

 

- عضو هیئت امنای پژوهشکده فضایی کشور

 

- عضو ستاد توسعه هوا - فضای کشور  ( وابسته به معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری )

 

- مدیر مسئول مجله بین المللی علمی پژوهشی ارتباطات و فناوری اطلاعات

 

- رئیس پنجمین کنفرانس بین المللی مخابرات IST2010

 

- انتصاب به عنوان عضو حقیقی شورایعالی فضای مجازی از طرف مقام معظم رهبری

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها