امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۸:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127067
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدرضا سعیدآبادی دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران در همایش «فلسفه و مسأله ...

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدرضا سعیدآبادی دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران در همایش «فلسفه و مسأله دیگری» که عصر امروز (27 آبان ماه) به مناسبت روز جهانی فلسفه در دانشگاه تهران برگزار شد، عنوان کرد: اساساً سازمان یونسکو به دلیل پاسخ دهی به یک پرسش فلسفی به این قرار که چگونه می‌تواند زندگی بهتر در صلح و آرامش داشت، تأسیس شد.

وی با اشاره به اینکه 40 اندیشمند از جهان برای پاسخ دادن به این پرسش فلسفی اقدام کردند،‌ گفت: این اتفاق در سال 1945 منجر به تأسیس سازمان شد.

سعیدآبادی در ادامه افزود: بنابراین پاسخ به چنین پرسشی دو تأثیر در برداشته است، نخست اینکه ما دنبال راه‌های بهتری برای همزیستی برویم و از سوی دیگر سرمنشأ تنش و مشکلات هم می‌شود، یونسکو می‌گوید که فلسفه یک تفکر نقادانه است و می‌تواند بهترین یار و همکار برای درس صلح جهانی باشد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت: فلسفه می‌تواند زمینه را برای مواجه با اندیشه‌های متنوع برای ما فراهم کند و همین طور باعث می‌شود که با گفت‌وگو یک هم‌افزایی در اندیشه و خردمان به وجود بیاید، فلسفه واقعی بدون گفت‌وگو نیست، گفت‌وگو را در درون خود دارد و منجر به تنوع و تکثر اندیشه‌ها می‌شود.

دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران در پایان درباره عنوان همایش که «فلسفه و مسأله دیگری» بود گفت:‌ این دیگری به معنای بایکوت کردن یک فرهنگ فرد یا ملت نیست، اگر در فرآیند گفت‌وگو «دیگری» را شخصی به غیر از خودمان و همسان با خودمان نگیریم، آن زمان گفت‌وگویمان دچار مشکل می‌شود.

انتهای پیام/

 

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار