امروز : دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 23
۰۷:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127073
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; - گروه رادیو و تلویزیون: مدتی است سیروس مقدم سومین سریال پلیسی خود را کلید زده است. قبل از عزیمت گروه «میکائیل» به ...

پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; - گروه رادیو و تلویزیون: مدتی است سیروس مقدم سومین سریال پلیسی خود را کلید زده است. قبل از عزیمت گروه «میکائیل» به قشم، در یک روز بارانی گزارشی را از این سریال تهیه کردیم.
لوکیشن های سریال میکائیل
سریال میکائیل سومین ساخته پلیسی سیروس مقدم و دومین همکاری اش با سعید نعمت اله در ژانر پلیسی، از اوایل مهرماه در لوکیشنی واقع در میدان سپاه که خانه میکائیل است، کلید خورد. از دیگر لوکیشن های این سریال می توان به کلانتری، پارک ارم، لواسان و ... اشاره کرد.
خانه دوم میکائیل در ملاصدرا
روز سیزدهم از ضبط این سریال پلیسی به لوکیشنی واقع در خیابان ملاصدرا رفتیم. اینجا خانه دوم میکائیل است که نقش آن را بهنوش طباطبایی بازی می کند. او همسر کاوه سماک باشی است که یکی از بستگان و از طرفی هم دوست و هم بازی کودکی میکائیل است.
قصه سریال پلیسی میکائیل
قصه داستان از این قرار است که رسول دوست عزیز و رفیق میکائیل‌، به اشتباه قربانی توطئه اشرار می‌شود. میکائیل که پلیسی سختکوش و پرتلاش است‌، برای استقرار نظم و آرامش بیشتر‌، عزم خود را جزم می‌کند و با تکیه بر حمایت‌های مردم‌، دل به دریا می‌زند و...
مهاجرت پلیس به شهری دیگر
میکائیل با بازی کامبیز دیرباز شخصیت اصلی این سریال است که در تهران زندگی می کند و برای برقراری نظم طبق دستور مافوق خود به شهری فرضی به نام شصت کیلومتر می رود.
سریالی پر لوکیشن
یکی از تفاوت های بارز سریال جدید مقدم با دیگر کارهایش در این است که در این اثر کمتر از لوکیشن ثابت استفاده کرده است و گروه تولید مدام در حال نقل مکان از فضایی به فضای دیگر هستند. علاوه بر فضاهایی که درتهران تصویربرداری شده است، بخش اعظمی از این سریال قرار است در جزیره قشم جلوی دوربین امیر معقولی رود.
احتمال دو نویسنده شدن سریال منتفی شد
سعید نعمت اله پس از نگارش سریال «مدینه» که ماه رمضان امسال از شبکه یک سیما بروی آنتن رفت، نگارش میکائیل را از سر گرفت و حدود پنج قسمت را آماده تصویربرداری کرد، اما به دلیل اینکه شرایط مناسبی از نظر جسمی نداشت همان زمان گفت که شاید نتواند ادامه این سریال را به نگارش در بیاورد و احتمالا قصه را به نویسنده دیگری خواهد سپرد. اما خوشبختانه وضعیت بیماری اش کمی بهتر شد و از آنجا که حساسیت وی روی فیلم نامه هایش بسیار است، تصمیم گرفت تا پایان سریال را خودش بنویسد. نعمت اله یکی از بهترین نویسنده هایی است که تا به حال مقدم با او همکاری کرده و ماحصل همکاری های شان نیز از تجربه های موفق هر دو در حیطه سریال سازی است.ضبط قسمت هشتم
امروز قسمت هشتم از این سریال مقابل دوربین رفته است و گروه در این لوکیشن که واقع در یکی از خیابان های انتهایی ملاصدرا است مشغول به تصویربرداری هستند. کامبیز دیرباز، بهنوش طباطبایی،‌متین ستوده و مجید مشیری از جمله بازیگرانی هستند که در این خانه حضور دارند.
هدایت به پشت بام
در همان بدو ورود سیروس مقدم و امیر معقولی را می بینم که در ایوان طبقه دوم ایستاده اند و از همان بالا فضای پایین را نگاه می کنند.طبقه دوم از یک خانه دو طبقه متعلق به گروه فیلم برداری است که به دلیل اینکه فضای داخلی خانه کوچک است و اینکه درب ورودی در این سکانس دیده می شود نمی توانیم وارد خانه شویم و با هدایت گروه به طبقه بالا که در واقع پشت بام است، می رویم.
آشپزخانه ای در پشت بام
می توان گفت پشت بام این خانه به عبارتی همان آشپزخانه گروه است که وسائل پذیرایی از جمله کتری چای، میز غذاخوری و ... در آن چیده شده، اما نکته جالب که در اینجا دیده می شود وجود آینه اتاق گریم در گوشه ای از این فضا است که به احتمال فراوان به دلیل کمبود فضا در طبقه پایین،‌به اینجا منتقل شده است.

 

سیروس مقدم:‌ کامبیز دیرباز گزینه اول و آخرمان بود

سیروس مقدم در مورد آخرین ساخته اش که یک ملودرام پلیسی اکشن به نام«میکائیل» است، به خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت: قصه میکائیل حدود دو سال پیش از سمت ناجی هنر به ما پیشنهاد شد که محور اصلی آن بحث امنیت روانی و امنیت اجتماعی برای مردم جامعه است. همانطور که می دانید  در این اواخر مشابه این موضوع و در حقیقت ما به ازای بیرونی اش را بارها در جامعه مان دیده ایم که اشرار و اراذل باعث ایجاد نا امنی در کشور می شوند.
وی در مورد اینکه آیا موضوع اسیدپاشی که بحث داغ روزهای گذشته بود و در ادامه صحبت های شما در زمینه امنیت اجتماعی است؛ هم جایی در این اثر دارد، گفت: قصه این سریال خیلی قبل تر از زمانی که این موضوع شدت گرفت توسط سعید نعمت اله نوشته شده بود.
او درمورد انتخاب کامبیز دیرباز برای نقش میکائیل بیان داشت: کامبیز دیرباز اولین و آخرین و تنها گزینه ما برای انتخاب نقش میکائیل بود. پلیس قصه ما تا حدودی با قصه های پلیسی دیگر فرق می کند، اگر به قانون استناد می کند از زاویه دید خود این کار را انجام می دهد و به عبارتی قلدر است و به همین دلیل به این منطقه منتقل می شود و با در نظر گرفتن خصایصی که از دیرباز سراغ داشتیم او را برای این نقش برگزیدیم.
مقدم در مورد تصویربرداری این سریال در جزیره قشم ادامه داد: تجربه ای که در سریال های خارجی به شدت اتفاق می افتد و ما در سریال هایمان کمتر آنرا می بینیم همین است که خودمان را به یک جغرافیای خاص محدود کردیم. لزومی ندارد تمام لوکیشن های قصه ای که در تهران اتفاق می افتد، واقعا در همین شهر باشد. ما هم در میکائیل همین کار را انجام دادیم و زیباترین مکان های چند شهر را با توجه به اینکه نگذاشتیم یک دستی آن از بین رود، در کنار یکدیگر چیده ایم و شهری فرضی را با نام شصت کیلومتر در این قصه قرار دادیم.
کارگردان سه گانه «پایتخت» درباره ساخت فصل های بعدی این سریال گفت: فعلا «پایتخت 4» از دستور کار تلویزیون خارج شد، اما شاید برای سال آینده از ما بخواهند تا سری چهارم آن را بسازیم. تا الان هم خود مسئولان هیچ دلیلی را به ما ارائه ندادند اما من فکر می کنم به دلیل ایجاد موجی که این سریال ایجاد کرد و با توجه به علاقه شدید بسیاری از مردم مازندران به این اثر ،عده ای از نمایندگان محترم مجلس در مقابل این کار قرار گرفتند. تلویزیون هم ترجیح داد تا این چند ماه آخر تنشی را دنبال نکند. از طرفی هم به این دلیل که اکثر بازیگران اصلی پایتخت الان در حال بازی در سریال های دیگری هستند در اصل جمع کردن آنها برا ساخت این مجموعه کار دشواری است.
وی در پایان در مورد سریال «علی البدل» نیز گفت: ساخت این سریال هم فعلا در حد حرف است و هیچ چیز هنوز قطعی نشده است.
صحبت های مهری و میکائیل
قرار است در این سکانس کامبیز دیرباز و متین ستوده جلوی دوربین بروند و بهنوش طباطبایی با اینکه به لوکیشن آمده، اما هنوز جلوی دوربین نرفته است. ستوده و دیرباز به همراه سعید نعمت اله در اتاقی مشغول تمرین هستند و بعد از اتمام تمرین شان با فرمان مقدم و اعلام اینکه فضا کوچک است لطفا پچ پچ هم نکنید، ضبط شروع می شود. دیرباز ایستاده و ستوده روی لبه تخت در اتاق نشسته و در مورد موضوعی با یکدیگر صحبت می کنند. میکائیل جمله ای را می گوید و به طرف درب اتاق می رود و در آنجا کمی می ایستد تا به صحبت های خواهرش مهری با بازی متین ستوده گوش کند. ستوده در این سکانس باید دیالوگش را با ناراحتی بیان کند و نعمت اله که خود به عبارتی در سریال هایش بازیگردان هم هست، به او تاکید می کند که در این سکانس گریه مهری را می خواهیم.
کامبیز دیرباز:‌ میکائیل به همه پیشنهادهایم ارجحیت داشت

دیرباز که این سالها بیش از سینما در تلویزیون بازی کرده است درخصوص نقش میکائیل به خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت:‌ پس از سالها که منتظر پیشنهادی خوب در تلویزیون بودم این سریال به من پیشنهاد شد.
وی از علاقه اش به نقش میکائیل نیز اینگونه گفت:‌ از همان اوایل که از دفتر الهام غفوری با من تماس گرفتند و فیلم نامه را خواندم بسیار شیفته این نقش شدم و از آنجایی که یک وقفه یکساله در زمان ساخت این سریال افتاد، مدام منتظر کلید خوردن پروژه بودم و در این بین هم اگر سریال یا فیلم دیگری پیشنهاد می شد بلافاصله با خانم غفوری تماس می گرفتم و از ایشان می پرسیدم اگر بازی ام در سریال میکائیل با پیشنهاد جدیدم تداخلی ندارد، آن را قبول کنم.
این بازیگر در خصوص اینکه در این مدت اغلب کم کار بوده است،‌افزود:‌شاید در این مدت کمی کم کار بوده باشم،‌اما همیشه سعی ام بر این بوده تا روی پیشنهادهایم به درستی فکر کنم و تصمیم بگیرم. به همین خاطر آموزشگاه بازیگری را به مدیریت خودم تاسیس کردم تا بخشی از هزینه های زندگی ام را تامین کند.
وی ضمن اشاره به دوران مدیریت ضرغامی در سازمان صدا و سیما بیان کرد:‌ از رئیس جدید این سازمان می خواهم که پول های معوقه ما را بدهند.
سعید نعمت اله پس از نگارش سریال «مدینه» که ماه رمضان امسال از شبکه یک سیما بروی آنتن رفت، نگارش میکائیل را از سر گرفت و حدود پنج قسمت را آماده تصویربرداری کرد، اما به دلیل اینکه شرایط مناسبی از نظر جسمی نداشت همان زمان گفت که شاید نتواند ادامه این سریال را به نگارش در بیاورد و احتمالا قصه را به نویسنده دیگری خواهد سپرد. اما خوشبختانه وضعیت بیماری اش کمی بهتر شد و از آنجا که حساسیت وی روی فیلم نامه هایش بسیار است، تصمیم گرفت تا پایان سریال را خودش بنویسد. نعمت اله یکی از بهترین نویسنده هایی است که تا به حال مقدم با او همکاری کرده و ماحصل همکاری های شان نیز از تجربه های موفق هر دو در حیطه سریال سازی است.
متین ستوده: از کار کردن با مقدم لذت می برم

ستوده که پیشتر با سریال «یادآوری» به کارگردانی حجت قاسم زاده اصل دیده شده بود، درباره نقش مهری به خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت:‌  این نقش خصیصه و ویژگی بارزی ندارد که بتوانم آن را مثال بزنم و مثل همه دختران جامعه ما است که زندگی اش در شرایطی دچار برخی اتفاقات می شود.

وی ادامه داد: همیشه کارهای سیروس مقدم را دنبال می کردم و معتقدم او یکی از بهترین کارگردان های تلویزیون است که کار خود را به خوبی بلد است و من هم از این همکاری بسیار خوشحالم و لذت می برم.
یکی از نکات جالب توجه در این لوکیشن زاویه دیدی است که به برج میلاد دارد. از پنجره، ایوان و یا حتی پشت بام این خانه به راحتی می توان نمای زیبایی از این برج را دید که به گفته مقدم یکی از دلایل مهمی که این خانه را برای تصویربرداری انتخاب کردیم نمای زیبای این برج است که نمادی از شهر تهران را تصویر می کند.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها