امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۶:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127079
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۱۲
تعداد بازدید: 12
محمدحسن آصفری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ در ...

محمدحسن آصفری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ در خصوص چشم‌انداز مذاکرات هسته‌ای و زیاده‌خواهی طرف غربی گفت: اختلافی که بین مسئولین آمریکا به ویژه کنگره و دولت این کشور وجود دارد اجازه نتیجه رسیدن مذاکرات را از طرف غربی می‌گیرد و 5 کشور دیگر حاضر در مذاکرات باید فکری به حال خود کنند و اقدام جدی به عمل آورند زیرا آنها پاسوز آمریکا شدند.

وی با تاکید براینکه آمریکایی‌ها سیاست زورگویانه خود را تغییر نداده‌اند، افزود: آنها طوری عمل می‌کنند که مذاکرات نتیجه‌بخش نباشد و مطمئناً نتیجه‌بخش نبودن مذاکرات بیشتر به ضرر 5 کشور دیگر است تا آمریکا.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهار داشت: امروز آمریکایی‌ها علاقمند به نتیجه رسیدن مذاکرات نیستند و ملاک تعداد سانتریفیوژها و غنای اورانیوم نیست بلکه مهم‌ترین موضوع این است که آنها اصلاً به دنبال حل مسئله نیستند و مرتب بهانه‌گیری می‌کنند.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس خاطرنشان کرد: اتحادیه اروپا، روسیه و چین باید فکر دیگری به حال خود کنند و راهکار دیگری برای به نتیجه رسیدن در مذاکرات را دنبال کنند.

آصفری تصریح کرد: مطمئناً آمریکایی‌ها برای تمدید مذاکرات تمایل دارند تا زمان روی کار آمدن دولت جدیدشان در سال 2016 این تمدیدها مرتب ادامه پیدا کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به کش و قوس‌های موجود بین سیاسی و آمریکایی گفت: کش و قوس‌های موجود در داخل آمریکا به دلیل اختلافات بین دو جریان دموکرات و جمهوری‌خواه است و نبایستی 5 کشور دیگر در زمین بازی که آمریکایی‌ها برای منافع سیاسی خودشان پهن کرده‌اند، بازی کنند.

وی تصریح کرد: اتحادیه اروپا، چین و روسیه بایستی تصمیم دیگری بگیرند و مذاکرات را به شورای امنیت بیاورند تا این روند کسل‌کننده تغییر پیدا کند و نتیجه‌بخش شود چراکه آمریکایی‌ها اصلاً به دنبال حل مسئله مذاکرات نیستند.

آصفری به برخی اخبار در خصوص تمدید مذاکرات تا عید نوروز اشاره کرد و اظهار داشت: اگر تا عید نوروز هم مذاکرات تمدید شود چیزی تغییر نخواهد کرد زیرا برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران شفاف است و اعتمادسازی‌های لازم را انجام داده است و امروز تجار و برخی کشورها و همینطور مردم اروپا برای حل مسئله هسته‌ای از خود علاقمندی نشان می‌دهند.

عضو کمیسیون امنیت ملی در پایان خاطرنشان کرد: 1+5 باید به دنیا به رغم این جمهوری اسلامی ایران اعتمادسازی لازم را انجام داده پاسخگو باشد چرا هنوز 1+5 آماده پاسخگویی برای حل مسئله هسته‌ای نیست و چرا مذاکرات نتیجه لازم را ندارد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها