امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۱:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127089
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۱۲
تعداد بازدید: 22
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نصرالله جهانگرد در نخستین نشست هماهنگی شبکه اروپایی نشانی‌های اینترنتی اظهار داشت: در راستای ساماندهی

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نصرالله جهانگرد در نخستین نشست هماهنگی شبکه اروپایی نشانی‌های اینترنتی اظهار داشت: در راستای ساماندهی انتقال داده های ایرانی به داخل کشور، شرکت هایی که در این حوزه فعالیت می‌کنند، را از نظر قانونی و از طریق امکانات فنی و تکنولوژی حمایت می‌کنیم.

معاون وزیر ارتباطات گفت: هم اکنون برنامه دولت الکترونیک در کشور تصویب شده و قرار است، از سال آینده ردیف مستقل بودجه برای این امر در نظر گرفته شود.

وی با اشاره به تصویب آیین نامه دولت در زمینه دسترسی آزاد به اطلاعات گفت: بر اساس این آیین نامه تمامی نهادهای دولتی وظیفه دارند، اطلاعات خود را با رعایت استانداردها امنیتی در اختیار عموم مردم قرار دهند؛ اجرای این آیین نامه باعث تسریع در اجرای دولت الکترونیک است، چرا که بطور کلی در دنیا دولت ها اطلاعات قابل توجه و مفیدی را در اختیار دارند.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات با بیان اینکه هم اکنون 10 میلیون و 300 آدرس آی پی نسخه 4 در کشور ارائه شده گفت: اما بیش از 4 برابر این تعداد نیاز به آدرس‌های اینترنتی داریم؛ با توجه به تعداد کمی از آدرس های اینترنتی لازم است، مانند همه دنیا به آی پی نسخه 6 مهاجرت کنیم که این امر هزینه بردار است.

وی با بیان اینکه انتقال از آی.پی آدرس های نسخه چهار به نسخه شش نیازمند دانش و تجربه و تعامل با سازمان متولی از جمله آیکان و رایپ است، گفت: ایران دومین کشور در حوزه رایپ در منطقه خاور میانه محسوب می‌شود.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها