امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۰:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12710
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۴۱
تعداد بازدید: 139
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غلامعلی حداد عادل از ساعت 9 صبح امروز در رادیو ورزش به بیان برنامه ها و دیدگاه ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غلامعلی حداد عادل از ساعت 9 صبح امروز در رادیو ورزش به بیان برنامه ها و دیدگاه های خود در عرصه ورزش پرداخت.

حدادعادل با بیان اینکه رفتار ورزشکاران در زمین روی تماشاچیان اثر دارد، گفت: رفتار تماشاچیان نیز روی ورزشکاران تاثیر می‌گذارد که بایستی چنین مسائلی اصلاح شود.
 
وی اضافه کرد:‌ لازم است کمیته انضباطی در موارد اینچنینی به صورت منصفانه ولی دقیق به مسئله ورود کرده و با تخلفات برخورد کند.
 
نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به نشریات زرد موجود در کشور بخشی از مشکلات مربوط به ورزش را متوجه این نشریات دانست و یادآور شد: قبل از انقلاب نشریات زرد به سراغ بازیگرها می‌رفتند و بعد از انقلاب این نشریات ورزشکاران را مورد توجه قرار می‌دهد.
 
حدادعادل مسئولیت وزارت ورزش و جوانان را در این زمینه مهم ارزیابی کرد و افزود: وزارت ورزش بایستی به همان اندازه که به ورزش توجه می‌کند به مسائل فرهنگی نیز توجه کند؛ البته اقداماتی در این زمینه انجام شده اما بایستی به صورت جدی و با برنامه به این مسائل ورود کرد.
 
وی به حضور روحانیون در میدان‌های ورزشی اشاره کرد و با مثبت دانستن این اقدام گفت: حضور روحانیون تلاشی است تا رنگ اسلامی و دینی به محیط‌های ورزشی زده شود.
 
نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بخش بعدی سخنان خود را به ورزش قهرمانی اختصاص داد و در این زمینه گفت: ورزش قهرمانی لازم است زیرا ملت‌ها به افتخار احتیاج دارند.
 
حدادعادل با بیان اینکه دولت‌ها بایستی به ورزش قهرمانی توجه ویژه کنند، تصریح کرد: ورزش قهرمانی از دل ورزش همگانی بیرون می‌آید، به همین دلیل ملتی که ورزش همگانی‌اش ضعیف است، ورزش قهرمانی مطلوبی ندارد.
 
این نماینده مردم در خانه ملت با اشاره به اینکه ورزش قهرمانی در کشاندن عامه مردم به ورزش مؤثر است، از لزوم علمی شدن ورزش سخن گفت و در همین زمینه افزود: امروز کشورهایی در ورزش موفق‌ترند که به ورزش با یک نگاه علمی می‌نگرند.
حدادعادل در ادامه تصریح کرد: باید با وضع قوانین مناسب کاری کنیم تا ورزشکار خیالش از زندگی راحت باشد و به ورزش خود برسد تا موفق شود. این موضوع در خصوص هنرمندان هم صدق می‌کند.

وی افزود: تصور نمی‌کنم به این زودی‌ها ورزش ما به دست بخش خصوصی بیفتد البته خوب است این کار صورت گیرد ولی ورزش یک فعالیت پردرآمد در ایران نیست که بتواند سرمایه بخش خصوصی را جذب کند.

این نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه ورزش ما هزینه‌های زیادی در کشور دارد و پرخرج است، گفت: دولت و نهادهای دولتی تا سال‌های سال باید این امر را پشتیبانی کنند و الان هم شاهدیم تیم‌های موفق اسم یک دستگاه یا کارخانه‌ را پشت سر خود دارد.

حدادعادل ادامه داد: قانون بودجه امسال گفته است که دو باشگاه معروف پیروزی و استقلال به بخش خصوصی واگذار شوند و 30 درصد سهام‌شان در اختیار هواداران و مابقی در اختیار شرکت‌های غیردولتی قرار گیرد ولی بعید می‌دانم چنین اتفاقی بیفتد.

وی در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به اهمیت ایجاد سالن‌های چند منظوره در مدارس گفت: باید مدارس‌مان را طوری بسازیم که یک سالن بزرگ مجهز داشته باشند تا هم برای دانش‌آموزان و هم برای مردم محل قابل استفاده باشد.

این نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: سالن‌های ورزشی مدارس ما باید هم سالن امتحانات، اجتماعات و هم سالن ورزش باشد این نوع کارها برای اینکه سرمایه‌گذاری بهینه داشته باشیم و از اسراف و اتلاف جلوگیری کنیم لازم است.

حدادعادل خاطرنشان کرد: سالن‌های ورزشی کشور در مقایسه با قبل از انقلاب بسیار گسترش پیدا کرده و حتی در شهرهای درجه 4 و 5 مسابقات بین‌المللی برگزار می‌شود و نشان می‌دهد بنیه ورزشی کشور بهبود پیدا کرده است و دولت در کار ساختن فضاهای ورزشی موفق بوده و همین روند باید ادامه پیدا کند.
ادامه دارد...
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها