امروز : دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 23
۰۸:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127103
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۱۲
تعداد بازدید: 39
محمد کردبچه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در مورد لایحه بودجه 94 کشور اظهار داشت: اکنون مباحث کارشناسی و بررسی ...

محمد کردبچه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در مورد لایحه بودجه 94 کشور اظهار داشت: اکنون مباحث کارشناسی و بررسی بودجه در حال انجام است و بنده مثل سابق در تدوین بودجه در کنار دیگر مسئولان مشارکت دارم و همان کارهای قبلی را انجام می‌دهیم.

مشاور نوبخت با اشاره به جلسات بودجه در پاسخ به  این سوال که آیا فاز سوم هدفمندی یارانه‌ها در بودجه ۹۴ پیش‌بینی می‌شود، تصریح کرد: این موضوع به تصمیم‌ دولت برمی‌گردد و اکنون بخشنامه‌های ابلاغی بودجه دستگاه‌ها به معاونت ارجاع شده و پیشنهادها در حال بررسی است و احتمال دارد، تبصره‌های بودجه جمع‌بندی شده هدفمندی نیز در آن دیده شود.

وی در پاسخ به این سوال که برخی نمایندگان معتقدند، به دلیل اینکه طرح تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت در حال بررسی و تصویب است، لذا بودجه 94 باید بدون تبصره ارائه شود، گفت: تبصره‌های بودجه در صورتی قابل حذف است که طرح تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت به تصویب برسد و مهم این است که این طرح قبل ارائه بودجه نهایی شود، تا دولت بتواند براساس آن لایحه را تنظیم و به مجلس تقدیم کند.

کردبچه تاکید کرد: راجع به تبصره‌ها در حال رایزنی هستیم و معلوم نیست که طرح تنظیم مقررات مالی دولت چه زمانی نهایی شده و چه موادی در آن وجود دارد.

مشاور معاون برنامه ریزی در مورد قیمت نفت در بودجه 94 گفت:‌ پیش‌بینی‌ها همان عدد 70 تا 90 دلار است که هنوز هیچ عددی جمع‌بندی نشده و البته لایحه بودجه تا 15 آذر لایحه به مجلس می‌رود و 18 روز فرصت داریم که در دولت لایحه تصویب شده و در نهایت در معاونت جمع‌بندی و به مجلس ارائه شود.

مشاور معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور در مورد بودجه عملیاتی دستگاه‌ها بیان داشت: سعی می‌کنیم که بودجه برخی دستگاه‌ها بر اساس بودجه‌ریزی عملیاتی تدوین شود، زیرا در مدت یک سال نمی‌توان بودجه همه دستگاه‌ها را بر اساس بودجه‌ریزی عملیاتی طراحی کرد.

کردبچه ادامه داد: هنوز هیچ دستگاه اجرایی پیشنهاد بودجه ریزی عملیاتی خود را ارائه نکرده، اما هر دستگاهی این کار را انجام دهد، می‌تواند از مزایای آن استفاده کند و فعلاً هیچ دستگاهی در بودجه سال آینده انتخاب نشده و فقط برای همه دستگاه‌ها بخشنامه آن ارسال شده است.
انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها