امروز : چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶ - 2017 May 24
۰۵:۳۸
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127108
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۱۲
تعداد بازدید: 10
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، امیر احمدرضا پوردستان در حاشیه پانزدهمین گردهمایی سرانگشتان نزاجا در هتل تابان خورشید با اعلام ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، امیر احمدرضا پوردستان در حاشیه پانزدهمین گردهمایی سرانگشتان نزاجا در هتل تابان خورشید با اعلام اینکه امروز تلاش‌های 1400 ساله استکبار به نتیجه نرسیده اظهار داشت: انقلاب اسلامی سدی را در برابر مستکبران جهان ایجاد کرد و امروز تمام بهانه‌های دشمن مبنی بر اینکه با انرژی هسته‌ای و دموکراسی ما مشکل دارند حرفی بیهوده است چرا آنها در حقیقت با اسلام و انقلاب ما دچار چالش و مشکل هستند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش ادامه داد: مقام معظم رهبری صد درصد به نیروهای مسلح اعتقاد و اعتماد دارند و با توجه به شرایطی که امروز در منطقه حکمفرماست ما باید بتوانیم سینه به سینه از انقلاب اسلامی محافظت کنیم؛ انقلاب اسلامی از مرزهای جغرافیایی گذر کرده و به خارج مرزها رسیده است و تمام تلاش نیروهای مسلح به زیر کشیدن نظام سلطه است.

پوردستان تصریح کرد: در حال حاضر نظام اسلامی با تهدیدهای متعددی روبه‌روست و شاهدیم که هسته‌های متفرق در کشور بازسازی شده که به ترور و بمب‌گذاری در کشور می‌پردازد و دشمنان با این حرکت می‌خواهند فاصله‌ای میان انقلاب اسلامی و مردم ایجاد کنند اما در چنین شرایطی نیروهای مسلح با هوشیاری تمام از انقلاب اسلامی محافظت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه عاشورا امروز است و این زمین کربلاست افزود: اولین وظیفه ما به عنوان نیروهای مسلح این است که فرماندهان و یگان‌ها با آ‌مادگی کامل در برابر دشمنان بایستند؛ دشمن در حال حاضر نزدیک عمل آمده و در مدت کوتاهی داعش با حمایت‌های جدی آمریکا از مرزهای غربی عراق ظرف 15 تا 20 روز به مرزهای شرقی عراق رسیده است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش یادآور شد: در چنین شرایطی نیروهایی را در مرز مستقر کردیم و 40 متر خط مرز را وارد عراق نمودیم و اکنون خبر موثق این است که محموله‌های زیادی از سلاح و مهمات برای داعش فرستاده شده و حرکت‌های داعشی مورد تأیید آمریکایی‌هاست.

وی ادامه داد: دشمنان اینگونه که خود را بیان کرده و نشان می‌دهند نیستند و ما اعتقاد داریم که هیچگاه به آرامش نمی‌رسیم مگر اینکه به تقویت بدنه نیروهای مسلح و آمادگی کامل آنها بپردازیم و در این مسیر درک شرایط حساس و بصیرت‌افزایی مهم‌ترین مؤلفه‌ای است که باید مدنظر قرار گیرد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با تأکید بر اینکه امروز نباید از ناملایمات بهراسیم گفت: نیروهای مسلح باید مأموریت‌های خود را تا لحظه آخر ادامه داده و با تمام توان در مسیر اهداف موردنظر حرکت کنند.

وی بیان کرد: اگر دشمنان تانک و توپخانه را زدند و هر کاری شد باید نیروهای مسلح مأموریت خود را به انجام رسانند و این به عنوان یک استراتژیک و تاکتیک وظیفه فرماندهان است.

وی در بخش دیگری از سخنانش در رابطه با نگاه ویژه مقام معظم رهبری نسبت به نیروی زمینی و نیروهای مسلح یادآور شد: وقتی که نگاه ایشان را دیدم تصمیم گرفتم تا نگرش ویژه‌تری نسبت به نیروهای زمینی پیدا کنم؛ رهبری به لفظ سر انگشتان اشاره کردند و این نشان می‌دهد که این سرانگشتان می‌تواند سینه به سینه در برابر دشمن ایستاده و همچون مشتی محکم بر دهان یاوه‌گویان فرود آید.

وی ادامه داد: گردان‌ها باید چابک و چالاک شرایط حساس امروز را درک کرده و در راستای اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی حرکت کنند و من با عنایت ویژه‌ای که مقام معظم رهبری به مجموعه نیروهای مسلح دارند بسیار خرسندم.

پوردستان در زمینه طرح جامع عنوان کرد: این طرح نگرانی‌هایی را برای نیروهای مسلح ایجاد کرده بود چرا که دارای مشکلات و ابهاماتی بود اما در هر صورت آنچه که به نیروی زمینی ابلاغ شد با ‌آنچه که ما ارائه کرده بودیم تفاوت داشت و در حقیقت طرح ابلاغی طرح ما نبود.

وی تأکید کرد: در مجموع طرح جامع طرح خوبی است و این سبب شد تا یک آسایش و آرامش خوبی در میان نیروهای زمین به وجود آید طوری که در حال حاضر توزیع مناسب نیروها در مرزهای غربی و شرقی صورت گرفته است و به تعداد کافی نیرو وجود دارد.

پوردستان با اعلام اینکه نظام اسلامی با تهدیداتی روبه‌روست گفت: در شرایطی که دشمن فضا را پارازیتی کرده قرارگاه باید به خوداتکایی رسیده و عملیات‌های مستقل را دنبال کند و این ساختار به نیروی زمینی کمک می‌کند تا به صورت جدی وارد عرصه شوند.

وی یادآور شد: یکی از راهبردهای اصلی دشمن این است که اگر تهدید در غرب کشور فروکش کند و داعش از مرز ما فاصله بگیرد فیتیله نیروهای شرق بالا کشیده می‌شود و ممکن است تنش‌هایی صورت بگیرد به همین دلیل آمادگی برای نیروهای شرقی ضروری است.

وی با تأکید بر اینکه هنر یک فرمانده در رشد دادن یگان‌ها و نه در اداره آنهاست گفت: فرماندهان گردان باید به لحاظ علمی، اعتقادی و آمادگی‌های نظامی خود را ارتقا دهند زیرا یگان‌ها آیینه تمام نمای فرماندهان هستند و مطابق فرموده مقام معظم رهبری گردان‌ها و در مجموع ارتش باید ضمن داشتن ایمان و اعتقاد متدین باشد و این یعنی اینکه تدین ارتش مطالبه جدی مقام معظم رهبری است.

وی ادامه داد: فرماندهان وظیفه دارند به تبیین استراتژی و سازوکارها در ظاهر و باطن بپردازند و بی‌تردید باید در ظاهر و کلام فرماندهان تدین موج بزند و اینکه آنان دلسوزی و محبت نسبت به زیرمجموعه را نباید فراموش کنند.

امیر پوردستان یادآور شد: فرمانده نباید همچون یک درنده با زیرمجموعه خود رفتار کند بنابراین یک فرمانده متدین باید اخلاق‌مدار و مبادی آداب فرماندهی باشد.
انتهای پیام/70005/صا40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار