امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۲۰:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12713
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۴۱
تعداد بازدید: 133
به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مستند رادیویی محمد رضا عارف با چینش و تنظیم برخی سخنرانی‌های این کاندیدای ...

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مستند رادیویی محمد رضا عارف با چینش و تنظیم برخی سخنرانی‌های این کاندیدای ریاست جمهوری از رادیو ایران پخش شد.

عارف در اولین بخش از برنامه تبلیغاتی خود درباره تورم گفت: در دولت اصلاحات به طرح خوبی در رابطه با هدفمند کردن یارانه‌ها رسیدیم. نگرانی ما تورم بود و به دنبال راهی بودیم که هدفمندی‌ها باعث افزایش تورم نشود.

وی افزود: البته جمع بندی ما برای اجرا کردن هدفمندی یارانه‌ها این بود که منابع آزاد را صرف بیمه، ایجاد فضای کسب وکار و بخشی از هزینه‌های‌ گروه‌های آسیب پذیر کنیم. در نهایت مشکل ما برای اجرایی نکردن هدفمندی برخی هماهنگی‌های نهایی بود که به دولت هفتم و هشتم نرسید و در دولت نهم و دهم اجرا شد.

عارف در ادامه خاطر نشان کرد: دولت اصلاحات در راه هدفمندی یارانه‌ها حتی گام کوچکی هم در زمینه قیمت آرد برداشت. آن زمان آرد از کشاورز 140 _ 150 تومان توسط دولت خریداری می‌شد و به قیمت 45 ریال به مردم داده می‌شدکه در این نرخ سوبسید یا یارانه آرد به حساب می‌آمد. ما در اولین قدم قیمت آرد را به 75 ریال رساندیم اما فضای کشور آنقدر علیه ما سنگین شد که دولت پس از دو هفته عقب‌نشینی کرد اما همین اتفاق در سالهای بعد و در دولت‌‌های دیگر اجرا شد و در مجلس بابت این کار به مردم تبریک گفتند.

این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همچنین درباره پرداخت سهم سلامت از هدفمندی یارانه‌ها به مردم گفت:برنامه ما این بود که سهم مردم در هزینه‌های درمانی را به حداکثر 30 درصد برسانیم و سهم سلامت را از تولید ناخالص داخلی پرداخت کنیم و در صورت موفقیت در انتخابات این کار را در دولت یازدهم هم پیاده کنیم.

وی افزود: در حال حاضر هیچ فردی نسبت به آینده خود آرامش ندارد، سلامت، تحصیل، اشتغال مهمترین دغدغه مردم هستند که از جمله برنامه‌های ما اجرایی کردن این طرح‌ها و حتی بیمه زنان خانه‌دار است.

عارف همچنین درباره برنامه‌های خود در بخش معیشت خاطر نشان کرد: مهمترین مشکل در زمینه این معیشت نان مردم است، این روزها گرانی و تورم بیداد می‌کند با این حال در 160 کشور دنیا تورم یک رقمی شده و ما جز معدود کشورهایی هستیم که تورم دو رقمی داریم.

وی افزود: در کشور ما تورم به جز اثرات اقتصادی، اثرات روانی دارد و بدتر از آن پدیده شوم کم فروشی هم به مشکلات ناشی از تورم اضافه شده است. اما ما به حل همه مشکلات امیدواریم و معتقدیم با کمک مردم این مشکلات قابل حل است. مردم ما کسانی هستند که جنگ را یاری کردند و اگر احساس کنند دولت با آنها صداقت دارد واقعا با دولت همکاری می‌کنند.

بخش دیگری از مستند عارف مربوط به یکی از سخنرانی‌های او برای دانشجویان بود. او در این بخش از صحبت‌های خود با اشاره به لزوم مشارکت مردم در انتخابات گفت: در یکی از برنامه‌های تلویزیونی از من سوال کردند که مهمترین رقیب انتخاباتی‌ات کیست و من در جواب گفتم مهمترین رقیب انتخاباتی من عدم مشارکت مردم به خصوص جوانان است. آرزویم این است که شور و نشاط به وجود آمده به واسطه انتخابات در میان شما جوانان در ادامه راه هم ادامه پیدا کند.

وی افزود: در دولت من دانشجوی ستاره دار وجود نخواهد داشت و به دانشجویان ستاره افتخار خواهیم داد.

عارف همچنین در بخش پایانی صحبت های خود با اشاره به استفاده از برخی چهره‌ها در بهبود روابط خارجی خاطر نشان کرد: هاشمی رفسنجانی رابطه بسیار حسنه‌ای با کشورهای اسلامی و خاتمی مبتکر گفتگوی تمدن‌هاست و افتخار ما این است که گفتگوی تمدن‌ها از ایران شروع شد، بنابراین یکی از حسرت‌های ما این است که چرا در سالهای گذشته استفاده‌ای از این چهره‌ها برای بهبود روابط نشد. من فردی قانونمدار هستم و به دنبال راهی هستم که از تمام ظرفیت‌ها به صورت قانونی استفاده شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها