امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۵:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127157
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به وین، رایزنی‌های هیا‌ت مذاکره کننده ایرانی در وین و در چارچوب حصول توافق جامع هسته‌ای ...

به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به وین، رایزنی‌های هیا‌ت مذاکره کننده ایرانی در وین و در چارچوب حصول توافق جامع هسته‌ای امروز -چهارشنبه - کماکان ادامه دارد.

این رایزنی‌ها از ساعت 8 صبح امروز در سطح معاونان وزیر خارجه ایران با هیأت مذاکره کننده روسیه به ریاست سرگئی ریابکوف در هتل پله کوبورگ شهر وین آغاز شد و پس از آن سید عباس عراقچی و مجید تخت روانچی معاونان ظریف با تیم مذاکره کننده آلمان به ریاست هانس دیتر لوکاس به گفت‌وگو نشستند.
رایزنی معاونان وزیر خارجه ایران با هیات فرانسوی به ریاست نیکلای دو ریویر و پس از آن نشست دوجانبه با هیأت انگلیسی به ریاست سایمون گس از دیگر تحولات امروز در وین بود و البته نشست کارشناسی ایران و 1+5 که از شب گذشته آغاز شده بود کماکان ادامه داشت.
عراقچی و روانچی ساعت 14:30 به وقت وین (17 به وقت تهران) نیز برای سومین بار با ویلیام برنز و وندی شرمن به گفت‌وگو نشستند که این نشست در حدود 2 ساعت به طول انجامید. (روز گذشته رایزنی معاونان ظریف و کری یک دور به صورت دوجانبه و یک دور نیز به صورت سه جانبه با حضور نماینده اتحادیه اروپا برگزار شد.)
تیم مذاکره کننده ایرانی در سطح معاونان وزیر خارجه روز گذشته نیز رایزنی‌های دوجانبه‌ای با چین و آمریکا داشتنند و نشست سه جانبه‌ای نیز بین تیم مذاکره کننده ایران با طرف آمریکایی و همچنین نماینده اتحادیه اروپا برگزار شد.

علاوه بر این، نشست کاشناسی و فنی دوجانبه ایران با تیم مذاکره کننده فرانسه در 1+5 نیز ساعت 17 به وقت محلی برگزار و حدود یک ساعت به طول انجامید. این اولین باری است که نشست کارشناسی دوجانبه ایران و فرانسه برگزار می‌شود، پیش از این نشست‌های کارشناسی بین هیأت‌های مذاکره کننده ایران و آمریکا و یا ایران با شش کشور برگزار شده بود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها