امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۱۸:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127169
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 10
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد تقی توکلی نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز در نطق میان‌

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد تقی توکلی نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز در نطق میان‌ دستور خود در صحن  علنی اظهار داشت: آمریکا بداند ملت ایران ملتی نیست که زیر بار زور برود و همان طور که مقام معظم رهبری نیز به آن اشاره داشتند، ما مذاکره می‌کنیم، اما به آن خوشبین نیستیم.

وی افزود: رفتار مذاکره‌کنندگان غربی و ادعاهای واهی سردمداران آمریکا نشان داد که آنها مورد اعتماد نیستند و البته باید بدانند که جمهوری اسلامی ایران از حقوق حقه خود گامی به عقب بر نخواهد داشت.

نماینده الیگودرز با اشاره به وضعیت نامناسب آب در کشور خاطرنشان کرد: به علت خشکسالی‌های پی‌درپی از سال 1379 به بعد منابع آب تجدیدشونده از 130 میلیارد متر مکعب به کمتر از 100 میلیارد متر مکعب رسیده است و میزان بارش به طور متوسط حدود 10 درصد کاهش یافته است و این میزان در برخی نقاط کشور تا 50 درصد میانگین در درازمدت کاهش را نشان می‌دهد.

توکلی تصریح کرد: متأسفانه برداشت‌های بی‌رویه و مازاد بر ظرفیت منابع آب ادامه دارد و قطعاً ما با آینده‌ای پرخطر برای آب کشور با نابودی برخی از اکوسیستم‌های آبی مواجه خواهیم بود که این امر با اصل 50 قانون اساسی مغایر است در این اصل آمده است که هرگونه فعالیت اقتصادی که با آلودگی محیط زیست یا تخریب غیرقابل جبران ملازمه کند، ممنوع است.

وی ادامه داد: بر اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بناست در کشور متکی به توان تولید داخل باشد اما ما رسیدن به این هدف را مشکل می‌دانیم، از این باید بر تغییر روش‌ها و رویکردها و اصلاح نظام کشاورزی در جهت توسعه این بخش اقدامات اساسی به عمل آید.

نماینده الیگودرز در مجلس بیان داشت: مردم لرستان خاطره خوشی از سفرهای هیأت‌ دولت ندارند، مردم لرستان از دولت دهم خواستند به خاطر انجام نشدن مصوبات سفر از آنها عذرخواهی کنند به همین خاطر سفر چهارم دولت قبل، به لرستان انجام نشد.

توکلی در پایان با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود در بخش‌های مختلف از مسئولان خواستار رسیدگی به آنها شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها