امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۴:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127176
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شهین دخت مولاوردی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در همایشی که صبح امروز با عنوان ...

به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شهین دخت مولاوردی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در همایشی که صبح امروز با عنوان همایش ملی اعتدال در کتابخانه ملی برگزار شد، با بیان اینکه در یک قرن پیش هنگام تحقق ساختارهای سنتی کمتر نشانی از طرح مطالبات زنان در جامعه دیده می شد، اظهارداشت: تعارض‌ها و تعابیر گروه‌‌های مختلف از این موضوع منجر به پراکندگی صنوف فعالان زن شد که حاصل آن ناپایداری‌ها در نتایج مسائل زنان بود.

مولاوردی اعتدال برای حوزه زنان را عاملی برای وضعیت هماهنگ توصیف کرد و افزود: وضعیت متعادل در این حوزه با پرهیز از افراط‌گری و توافق حداکثری با کمرنگ کردن تمایزات محقق می‌شود.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده با تأکید بر اینکه رویکرد اعتدال گرایانه به میزان زیادی با ماهیت زنان ایرانی همسویی دارد، تصریح کرد: عاطفه‌مداری، شکیبایی، نیک رفتاری،‌سازگاری، هویت‌‌مداری و تفاهم‌مداری در عملکرد زنان قابل مشاهده است.
 
وی ادامه داد: می‌توان ادعا کرد که پایداری خانواده‌های ایرانی متأثر از رویکردهای اعتدال گرایی زنان در حل مناقشات خانوادگی است.
 
مولاوردی با بیان اینکه دولت اعتدال برای پرهیز از خشونت بر عواطف نوع‌دوستانه تأکید دارد، خاطرنشان کرد: برای دوری از تقابل باید بر شکیبایی تأکید کنیم از این رو سیاست تعامل و گفت‌وگو برنامه اجرایی دولت و رفتار آشتی‌جویانه محور عملکرد دولت است.
 
معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده گفت: اخلاق‌گرایی سیاست بیان اعتدال در تبیین حقوق انسانی است. از این رو رویکرد دولت اعتدال فرصتی تاریخی برای تحقق نقش زن ایرانی در ظرفیت جامعه فراهم کرده است.
 
وی با اشاره به نقش زنان در تحقق اعتدال به 4 شرط اشاره کرد و گفت: در شرط میان فردی زنان می‌توانند به تقویت و انتشار احساسات نوع‌دوستانه کمک کنند.
 
مولاوردی با اشاره به سطح میان‌گروهی ادامه داد: زنان می‌توانند به دلیل رویکرد آشتی‌جویانه از دامنه و شدت تعرضات اجتماعی جلوگیری کرده و از آن بکاهند.
 
معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده با تأکید بر استفاده از امکان شبکه‌سازی و ارتباطات گسترده شبکه‌های اجتماعی گفت: این شبکه به آنها امکان تبادل تجربیات و تعاملات فکری و اجتماعی را می‌دهد و موجب توانمندی آنها در مدیریت خانواده خواهد شد.
 
وی به سطح ملی پرداخت و ادامه داد:زنان ایرانی به دلیل وجود ویژگی سازگاری و همزیستی مسالمت آمیز می‌توانند از بروز رادیکالیسم جناحی و قومی جلوگیری کرده و در تحقق وحدت ملی نقش مؤثری بازی کنند.
 
مولاوردی در تبیین نقش‌آفرینی زنان در سطح بین‌المللی پرداخت و گفت: ماهیت هویت‌مدارانه زنان و توجه‌شان به همزیستی هویت‌های متفاوت باعث می‌شود که در تحقق جهانی شدن نقش تعیین‌کننده‌ای داشته باشند.
 
معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده تأکید کرد: دولت اعتدال به دلیل حمایت از تعامل‌گرایی سیاسی صبورانه می‌تواند شرایط را برای حضور فعال زنان در عرصه‌های بین‌المللی فراهم سازد.
 
وی در عین حال تأکید کرد: در هنگامه اعتدال هنوز در پاره‌ای از موارد ما شاهد چتر بی اعتدالی در حوزه زنان و خانواده هستیم و زنان در این زمینه گرفتار عدم توازن میان فضای کار و فضای خانواده هستند.
 
مولاوردی با بیان اینکه زنان برای ایفای نقش موثر در تحقق اعتدال باید به نقطه تعادل در مناسبات داخلی و عملکرد اجتماعی دست یابند، ادامه داد: میزان دسترسی زنان و مردان باید به فرصت‌ها متوازن شود چرا که زنان به فرصت‌های اجتماعی و فرهنگی و مردان به فرصت‌های اقتصادی و سیاسی دسترسی بیشتری دارند.لذا سیاست دولت اعتدال باید گذار از این عدم توازن‌ها باشد.
 
وی گفت: شناخت زمینه‌های متأثر از رویکرد اعتدالی در حوزه مسائل زنان می‌تواند ما را در تعیین راهبردهای عملی یاری رساند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها